70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık


22 Mayıs 2020 Cuma 12:00
70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık

SDN Forum’a saldırdık ve olan biteni kayıt altına aldık. Web sitelerinin korkulu rüyalarından biri de beklenmedik zamanda saldırılar almaktır. Barikat Bilişim tarafından geliştirilen test platformu LoDDoS ile biz de SDN Forum’a saldırdık ve forumumuzu test ettik.

LoDDoS ile SDN Forum’a saldırdık

Kurum ya da kuruluşa yapılacak olan DDoS saldırılarını simüle eden LoDDoS, web sitelerinin gerçek bir saldırıya maruz kalmadan hazırlık durumlarını test ediyor.

LoDDoS hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu ilginç deneyim ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

LoDDoS nedir?

LoDDoS hizmet olarak sunulan bir DDoS Simülasyon ve Yük Testi platformudur. Bu platform organizasyonlara yapılacak olan DDoS saldırılarını gerçek saldırı parametreleri ile simüle eder. Ayrıca internete açık web uygulamalarının yüksek trafiklere karşı dayanıklılığını (resilience) ölçer.

DDoS Simülasyonu sayesinde organizasyonlar gerçek bir DDoS saldırısına maruz kalmadan DDoSengelleme sistemlerinin sınırlarını ve yeteneklerini test edebilmektedir. Testler canlı

olarak izlenebilir, kontrollü bir şekilde yapıldığından istenildiği zaman durdurulabilir, baştan başlatılabilir, anlık olarak raporlanabilir ve raporlar daha sonra değerlendirmek üzere saklanabilir.

Yük Testi özelliği sayesinde ise, web uygulamalarına yüksek sayıda istek gelmesi durumunda altyapılarının bu istekleri ne derecede karşılayabildiğini ölçümleyebilir ve gerçek bir yük durumu oluşmadan önce gerekli iyileştirmeleri yapabilirler.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık”

 1. ibrahim dedi ki:

  acilen mobil uygulamaya guncelleme gelmeli

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yerli olarak birde türk telekomun hizmeti var. Bununla ilgili bir video alabilirmiyiz

 3. Anonim dedi ki:

  oo
  gerçekten iyi

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mobil uygulamanız son zamanlarda acılmıyor 5,6,7, gibi bugun mesela 5:45 girilmiyor

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tasarımınız berbat hep öyle olmuştu öylede kalacak sanırım

" 70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "