Okunma

810003c1 Hatası


25 Mayıs 2009 Pazartesi 05:15
810003c1 Hatası

Küba, Suriye, İran, Sudan ve Kuzey Kore bundan sonra MSN’e giremeyecek. Burada yaşayan kişiler MSN’e tıkladıklarında “Error 810003c1: We were unable to sign you in to the .NET Messenger Service.” hata kodu ile karşı karşıya kalacaklar. Microsoft burada herhangi bir açıklama yapmıyor. Kullanıcıya sadece bu hata kodu çıkıyor. Fakat Microsoft’un Messenger Destek servisine baktığınızda aynı hata kodunda  “Microsoft has discontinued providing Instant Messenger services in certain countries subject to United States sanctions.  Details of these sanctions are available from the United States Office of Foreign Assets Control “ şok edecek bir açıklama ile karşı karşıya geliyorsunuz.

 

Kim demiş Internet ortamı özgür diye. Siyaset, Internet ortamına da sıçradı.

 

Microsoft, Messenger Destek servisinde Amerika ambargosu altında bulunan ülkelerin MSN servisini kullanamayacakları yazıyor. Bundan etkilenen kullanıcılar daha detaylı bilgi için, Amerika Birleşik Devletlerinin Hazine Bakanlığının yaptığı açıklamaya yönlendiriliyorlar.

 

 Microsoft’un bu olaya karışması oldukça şaşırttı. Daha fazla söze gerek yok.

Bu yasağı geçmek için yapılması gereken tek şey, Windows Live Messenger ayarlarından farklı bir ülke seçmek. Küba, Suriye, İran, Sudan ve Kuzey Kore’den farklı bir ülke seçildiğinde MSN servisi tekrar çalışacaktır.

:: Türkiye’de tam bir MSN Live çılgınlığı var. Dua edelim ki Amerika ile aramız bozulmasın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “810003c1 Hatası”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    biz de kullanmıyoruz o zaman ambargo micro$ofta

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kişisel mesajlaşma yazılımının buna alet adilmesi gayet düşündürücü. Alternatif programlara destek sağlanması lazım.

" 810003c1 Hatası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 810003c1 Hatası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 810003c1 Hatası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "