Okunma

9. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu


21 Aralık 2011 Çarşamba 09:18
9. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen ve Avea’nın ana sponsorluğunda düzenlenen  “eTürkiye (eTR) Ödülleri” sahiplerini buldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törende  konuşan Avea CEO’su Erkan Akdemir, Türkiye’nin dijital çağda seyirci değil, oyun kurucu olması gerektiğini söyleyerek, bulut bilişim teknolojisi ile ilgili “Devleti bulutların üstüne çıkarmanın zamanı” dedi.

“TÜSİAD-TBV 9. eTR Ödülleri” töreninde TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknoloji, İnovasyon ve Bilgi Toplumu Komisyonu Başkanı Erman Ilıcak ve Avea CEO’su Erkan Akdemir konuşma yaptı.

Avea CEO’su Erkan Akdemir, TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın dokuz yıl önce ektikleri “e-devlet tohumları”nın bugün meyvelerini verdiğine dikkat çekti. Avrupa’da kamu hizmetlerinde online erişilebilirlik seviyesinin %80’lere ulaştığını, Avrupa Birliği’ndeki her on işletmeden yedisinin ise e-devlet hizmetlerinden yararlandığını söyleyen Akdemir, e-Devletin kapılarının  72 milyona açılması gerektiğini vurguladı.

Erkan Akdemir, e-Devlet hizmetlerinin, internet üzerinden daha ölçülebilir, hızlı, maliyet etkin ve güvenli bir şekilde verilebilmesi için bulut bilişim teknolojisinden yararlanılması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

e-Devlet’e dahil olan her türlü bilgi, erişim kanalı ve uygulama arasında eş güdüm çok daha kolay sağlanacak. Yapıya yeni uygulama ve kurumların eklenme maliyeti ve işletme maliyetleri önemli ölçüde düşürülebilecektir.”

“Bağlı bulunduğumuz telekom grubu ve Avea olarak; tüm kamu kurum ve kuruluşlarına “bulut bilişim” konusunda hiçbir ticari kaygı gütmeden destek olmaya, danışmanlık yapmaya hazırız. GSM sektörünün alanında ilk ve tek lisanslı Ar-Ge merkezimizin kapıları, işine teknoloji katmak isteyen her kurum ve kuruluşa açıktır.

“Devleti bulutların üzerine çıkarmanın” zamanı şimdi diyoruz. Türkiye digital çağda seyirci değil oyun kurucu olarak yerini almalıdır.”

Avea CEO’su Erkan Akdemir’e konuşması sonrasında sponsorluk desteğinden dolayı TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknoloji, İnovasyon ve Bilgi Toplumu Komisyonu Başkanı Erman Ilıcak ve TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı teşekkür plaketi verdi.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “9. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ödüller nerde peki ? Kim ödül aldı bundan neden hiç bahsedilmiyor?

" 9. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 9. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 9. eTR Ödülleri Sahiplerini Buldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "