ABD-Çin ticaret savaşı yeniden mi alevleniyor?


27 Ekim 2019 Pazar 11:05
ABD-Çin ticaret savaşı yeniden mi alevleniyor?

ABD-Çin ticaret savaşı, Huawei yaptırımlarıyla birlikte gün yüzüne çıkmış ve karşılıklı açıklamalar ve yaptırımlarla savaşın şiddeti daha da artmıştı. Son aylarda hem Çin hem de ABD cephesinin gerginliği azaltan politikalarıyla sular durulmuşken yeni bir ambargo iddiası savaşın seyrini değiştirecek gibi görünüyor.

Washington Post’un haberine göre ABD, Çin şirketlerine yönelik çok daha kapsamlı bir kara liste hazırlıyor. Peki ama bu kara liste nasıl bir kapsama sahip olacak?

ABD-Çin ticaret savaşı kapsamlı bir kara liste ile yeniden mi büyüyecek?

Trump yönetimi göreve geldiği ilk günlerden beri Çin ile olan ticari ilişkileri yeniden yapılandırmaya çalışıyor. Özellikle Huawei üzerinden işi ulusal tehdit boyutuna çıkaran Trump, şimdi de Çin ticaretinin can damarını kesmeye niyetleniyor.

Çin her ne kadar son zamanlarda büyük markalarıyla gündeme gelse de, halen ekonominin temel dinamiği kopya teknoloji üzerine kurulu. İddialara bakılırsa ABD teknoloji kopyalayan tüm Çin şirketlerini kara listeye almayı planlıyor.

Washington Post her ne kadar bunu Beyaz Saray danışmanı Peter Navarro’ya dayandırmış olsa da, Navarro bu haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Ancak Post, belgeleri gördüğünü açıkladı ve iddiaların gerçek olduğu konusunda ısrarını da sürdürüyor.

abd-çin ticaret savaşı, kopya teknoloji

Eğer iddialar doğruysa, ABD irili ufaklı birçok Çin menşeli şirketin ABD ile olan ticaretini engelleyebilir. Ortada bir casusluk suçlaması olmadığı için müttefik ülkelerin nasıl bir pozisyon alacağı ise merak konusu.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, ABD-Çin ticaret savaşı, kopya teknoloji üreten şirketlerle yeni bir boyuta taşınır mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ABD-Çin ticaret savaşı yeniden mi alevleniyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD-Çin ticaret savaşı yeniden mi alevleniyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD-Çin ticaret savaşı yeniden mi alevleniyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG