Microsoft: Hackerların yeni hedefi ABD seçimleri


11 Eylül 2020 Cuma 13:00
Microsoft: Hackerların yeni hedefi ABD seçimleri

Önümüzdeki Kasım ayında yapılacak olan ABD seçimleri ile ilgili ortaya önemli bir siber saldırı iddiası atıldı. Microsoft cephesinde gelen iddianın hedefinde Başkan Donald Trump ve rakibi Joe Biden bulunuyor. Saldıran tarafın ise 2016 seçimlerinde de aktif olan ve Rusya ile bağlantısı bulunan bilgisayar korsanları olduğu belirtildi.

ABD seçimleri hackerların saldırı hedefi haline geldi

Dünyaca ünlü teknoloji firması Microsoft, 2016 seçimlerinde ihlallere sebep olan Rus bilgisayar korsanlarının yine işin içinde olduklarını belirterek yabancı faaliyet gruplarının seçimi hedefleyen çabalarının hızlandığını ifade etti. Öte yandan hem Biden hem de Trump’ın kampanyalarının siber saldırganların hedefi haline geldiğini söyleyerek olası tehlikeye karşı dikkat çekti.

ABD seçimleri hackerların yeni hedefi oldu

Microsoft açıklamaların devamında, Strontium isimli hacker grubunun çoğu siyasi partilerle bağlantılı olan 200’den fazla hedefe saldırdığı ve Cumhuriyetçi ya da Demokrat gibi bir ayrımın da yapılmadığı dile getirildi. Bunun yanında İngiliz siyasetçilerin de söz konusu saldırılardan etkilendiği aktarıldı. Strontium, aynı zamanda Rus askeri istihbarat örgütü GRU ile bağlantılı olduğu iddia edilen Fancy Bear adıyla da biliniyor.

Bunun yanında saldıran siber korsanlar sadece Rusya’dan değil. Zirconium adlı Çinli bir grubunun Joe Biden’ın kampanyasına yönelik kişisel e posta hesaplarına ataklarda bulunduğu ve Trump yönetimiyle bağlantılı olan ve tanınırlığı yüksek bir kişinin de saldırılardan etkilendiği bildirildi.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft: Hackerların yeni hedefi ABD seçimleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft: Hackerların yeni hedefi ABD seçimleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft: Hackerların yeni hedefi ABD seçimleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  2. 2 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  3. 3 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  4. 4 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  5. 5 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  6. 6 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  7. 7 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  8. 8 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  10. 10 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!