Okunma

ABD, Siber Savaş Bürosu Kurdu


26 Şubat 2015 Perşembe 20:00
ABD, Siber Savaş Bürosu Kurdu

Başta Sony Pictures olmak üzere çok sayıdaki Amerikan şirketinin uğradığı büyük çaplı dijital saldırıların sayısı gün geçtikçe artarken, ABD hükümeti konu hakkında çözümler üzerinde çalışıyor. Beyaz Saray’dan gelen bilgilere göre hükümet yeni projesini tamamladı US Cyber Threat Intelligence Integration Center adlı bir bakanlık görevi görebilecek bir merci kurdu.

Bu projenin hayat bulma sebebi ise, FBI ve CIA gibi isimlerin dijital dünya savaşları konusunda birbirleri ile iletişiminin oldukça zayıf kalması. Her iki devlet kurumu da büyük çaplı saldırılarda yeterli etkinliği gösteremeyince işe direkt olarak giren Beyaz Saray böylece CTIIC adlı mecrayı gerçek kılmış.

CTIIC sayesinde FBI, NSA ve CIA hem çok daha hızlı çalışacak hem de ulusal güvenliği tehdit edecek saldırıları önceden bertaraf edebilecek. Merci aynı zamanda iş dünyası ve yargı organlarıyla düzenli olarak iletişim kurarak onlara güvenlik çözümleri için tavsiyelerde bulunacak.

Dedikodular ise Beyaz Saray’ın asıl hedefinin Kuzey Kore’den gelecek yeni siber atakları çok daha kolay savuşturarak yeni skandalların önünü almak istediği yönünde.

:: Sizce Beyaz Saray’ın çalışması gerçekten de güvenlik amaçlı mı, yoksa bir başka gözetleme projesi mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “ABD, Siber Savaş Bürosu Kurdu”

 1. Aretios dedi ki:

  bi eksik o kalmýstý zaten

 2. SDN Okuru dedi ki:

  redhack olduğu sürece biz siber savaşta sağlamız zaten 🙂

 3. kmurat dedi ki:

  Bizim Tib’i mi taklit ediyorlar?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  geç bile kalmış

 5. SDN Okuru dedi ki:

  daha hızlı fişleyecekler milleti

" ABD, Siber Savaş Bürosu Kurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD, Siber Savaş Bürosu Kurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD, Siber Savaş Bürosu Kurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "