Okunma

Uzmanlar Sorularınızı Yanıtlıyor


16 Ocak 2009 Cuma 22:00
Uzmanlar Sorularınızı Yanıtlıyor

ShiftDelete.Net okurlarının bilişim teknolojileri konusunda kariyer hedeflerine erişmeleri konusunda destek olan AcademyTech, akıllarda kalan soru işaretlerine açıklık getiriyor. Okurlarımız tarafından Kariyer bölümünde sorular soruları AcademyTech uzmanları cevapladı. Sorularınız ve cevapları burada!

:: Hacker’lık Derslerini Kimler Verecek?

CEH (Certified Ethical Hacker) eğitimlerini verenler CEI (Certified EcCouncil Instructor) sertifikasına sahip olan eğitmenlerdir.

:: Eğitmenler Certified Ethical Hacker Derslerini Kendi Bilgileriyle mi Anlatacaklar Yoksa Hazır Kitaplardan mı Öğretecekler?

CEI sertifikalı kişiler eğitimleri kesinlikle tecrübeleri ile anlatarak Ec-Council’in resmi eğitim kit’leri ile içeriğe bağlı olarak anlatıyorlar.

:: Öğretmenlerin Hack Bilgisi Seviyeleri Nedir?

Bu konuda bilgi vermek çok doğru olmaz ama CEH eğitimini alan ve sonrasında sertifikasını edinen herkes CEI (Certified EcCouncil Instructor) olamıyor. Bunun için Türkiye distribütörü tarafından sertifkasının onaylanması ve akkredite olması gerekmektedir.

:: Kurslar Ne Zaman Başlıyor? Hangi Şartlar Altında Veriliyor?

Eğitimler CEH eğitimini verebilen tüm yetkili eğitim merkezlerinde alınabildiği gibi Türkiye Distribütörü AcademyTech bünyesindede alınabilir. CEH eğitimini almadan önce [email protected] e-mail adresine başvurarak Türkiye’deki yetkili eğitim merkezlerini sormanızda fayda var. Ancak bu şekilde doğru eğitimi doğru yerden alabilirsiniz.

:: Türkiye’de Aldığım Sertifika Nasıl Olacak da Avusturya veya Bir Diğer Yabancı Ülkede Geçerli Sayılacak?

CEH (Certified Ethical Hacker) sertifikasını alan kişiler, kendilerine tahsis edilen ID sayesinde dünyada Eccouncil Disribütörleri sayesinde istediği kuruluşta işe başlayabilir ve bu ID’yi ileride Licensed Penetration Tester olmak için kullanabilir.

Ayrıca herhangi bir Microsoft veya Cisco sertifikasını alsanız bile bu sertifika size tüm dünyada yeni bir pencere açmanızı sağlayacaktır.

:: Sertifikayı Aldıktan Sonra İş Bulma Olasılığım Yüzde Kaç Artacaktır?

Günümüzde artık herkes 7’den 70’e internet kullanıyor ve tüm işlemlerini kamudaki ve bankalardaki işlemler dahil olmak üzere internet üzerinden yapıyor.  Bu nedenden dolayı artık bilgimizin güvenliği gün geçtkçe önemli hale geliyor. Firmalar bilgi hırsızlığını engellemek için birçok cihaz ve ürün alıyorlar.  Bunun yanısıra bu ürünleri ve cihazları kullanabilecek bilgi ve tecrübe sahibi personel ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Eğer sizde elinizdeki sertifikalarla birlikte CEH sertifikasını sunarsanız, işe girme olasılığınız küçümsenemeyecek kadar artacaktır.

:: Cisco Sertifikası Almak İçin İlla Üniversite Mezunu Olmak Gerekiyor mu?

Cisco Sertifikalarından herhangi birini almak için üniversite mezunu olmanıza gerek yoktur.  Ayrıca sadece Cisco sertifikası için değil Microsoft, Oracle, Ec-Council eğitimleri içinde aynı şey geçerli olup eğitimlere katılmak için üniversite mezunu olmanıza gerekmemektedir. Ancak sertifika sunucu firmalar yaş sınırı arayabiliyorlar. Bu konuda sertifika sınavına girmeden önce yaşınız 18 yaşından küçük ise o firmanın sertifika yaş sınırını kontrol etmenizi öneriririz.

:: MCSE Neden Gerekli?

MCSE eğitimi yeni adı ile MCITP eğitimini alan kişiler kurumsal firmaların windows 2003 veya 2008 sunucularına sistem ve network desteği verebilmektedir. Genelde birçok firma Microsoft ürünlerini kullandığı için bu firmalarda işe girmek isteyenler MCSE veya yeni adı ile MCITP eğitimini ve sertifikasını almaları kendileri adına önemli bir adım olacaktır.

:: Bizim YÖK’ten Aldığımız Diplomanın Pek Bir Önemi Yok mu?

Kesinlikle YÖK’ten aldığımız diploma çok önemlidir.  Ancak bazı iş olanakları içerisinde, insan kaynakları diplomanın yanısıra sizlerin sertifika apoletini görmek isterler. Bu yüzden  “Diplomam var, artık ben her işe hazırım” düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Yaşamınızın her anında ister sertifika olsun isterse kendi gelişiminiz için olsun kesinlike eğitim almaya ve kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz.

:: White Hacker Olmak İçin Eğitimin Ücreti Nedir?

Eğitimlerin dağıtıcısı AcademyTech‘e başvuruda bulunarak sizin bulunduğunuz bölgedeki yetkili eğitim merkezini öğrenebilir, eğitim fiyatları hakkında bu eğitim merkezlerinden fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca size verilen eğitim fiyatlarına hem sınav hemde orjinal kit fiyatı dahil olduğuna emin olmanızda fayda var.

 

:: Daha fazla sorunuz varsa, SDN forumlarında AcademyTech uzmanlarına sorabilirsiniz.

Bilgi için: AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uzmanlar Sorularınızı Yanıtlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzmanlar Sorularınızı Yanıtlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzmanlar Sorularınızı Yanıtlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "