Yılan Gibi Kıvrak


13 Mart 2009 Cuma 15:58
Yılan Gibi Kıvrak

Oyuncular için özel bir monitörler bulmak kolay. Mültimedya uygulamaları için tasarlanan bir monitör seçmek de çok güç değil. Fakat, çok amaçlı kullanım için tasarlanmış olan bir monitöre sahip olmak gerçekten çok zor. Acer işte bu özelliğinin farkına varmış olmalı ki P223W olarak adlandırdığı çok amaçlı monitör’ünü gururla piyasaya sürdü.

 

Ürünün tasarımı gerçekten çok hoş. Piano Black tasarım ürüne ayrı bir hava katıyor.

 

Ürünün işçiliği hemen belli oluyor. Acer burada iyi bir iş yaptı. Fakat benzer bir durum ne yazık ki ayak için geçerli değil. Ayak kullanıcıya çok sağlam bir izlenim vermiyor. Öyle ki monitör en hafif dokunmada bile fazlasıyla sallanıyor. Tuş takımı monitörün alt kısmında yer alıyor. Keskin kenarlara sahip olan bu ürün hem yatay hem de dikey pozisyonda çalışması ile fark yaratıyor. En büyük özelliği ise yükseklik ayarına sahip olması.

Önceden Ayarlanmış Modlar

Acer’in bu ürünü birçok farklı kullanıcıyı aynı anda hitap etmesi ile ilgi çekiyor. Bu üründe önceden ayarlanmış çalışma modları (toplam 5 adet) var. Acer, yazı modunda (Text) parlaklık değerini yarı yarıya düşürüyor. Bu özellikle bilgisayar başında çok yazı yazan kişiler için ideal bir seçenek. Kullanıcılar bu sayede daha az yorulmuş olurlar.
P223W, video moduna geçtiğinde parlaklık değeri artıyor. Bu değer ile birlikte görüntülerin keskinliği de artması iyi düşünülmüş bir özellik. Standart ve grafik modların dışında bir de kendi ayarlarınızı yapabileceğiniz bir çalışma modu yer alıyor.

 

Hazır çalışma modları, kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlaması için tasarlandı.

 

VGA ve DVI bağlantılarının yanı sıra HDMI bağlantısının da olması ürüne farklı bir hava katıyor. Yalnız ürünü paketinden acar açmaz görüntü kalitesinin istenilen seviyelerde olmadığını görmek tam bir hayal kırıklığı. Ürünün renk ısı değerleri normalinden yüksek. Bu yüzden Acer’i fabrika ayarlarından kurtarmak şart.  Bu yapıldığında oldukça etkili bir görüntü kalitesi ile karşı karşıya kalacaksınız. Keskin ve net görüntüler, doygun renklerle birleşmesi görülmeye değer.

Uzun Lafın Kısası

 Yaptığımız testlerde Acer’in özellikle parlaklık konusunda çok iyi sonuçlar verdiğini gördük. Bu ürün özellikle ofis kullanımı için biçilmiş kaftan. Bol bol resim seyretmeyi seven kişilere tavsiyemiz ürünün renk ve parlaklık değerlerini ayarlamak olacaktır.

Oyun sevenler bu ürün ile ekstra bir avantaj yakalamayacaklarını bilmeliler. Gerçi Acer P223W, oyunlarda herhangi bir zorluk çekmiyor. Fakat tepkime süresinin (5 ms) oyun monitörlerle kıyasla daha yüksek olması insanı ister istemez düşündürüyor. Benzer bir durum video sevenler için de söylemek mümkün. Acer, burada da ortalama kalitenin üzerine çıkamıyor. HDMI girişi bile burada kurtarıcı bir rol üstlenemiyor.

Bu üründe yükseklik ayarı var. Ayak tasarımı tartışmalara açık.

 

Bu ürünün her kesime hitap ettiğini söylemek çok da doğru değil. Önceden ayarlanmış çalışma modları gerçekten çok başarılı. Fakat elde ettiğimiz ortalama performansın, daha üst seviyelerde olmasını beklerdik. Fabrika ayarlarının düzgün olmaması biraz üzücü. Buna karşın doğru ayarlandığında üstün bir resim kalitesi sunması insanı rahatlatıyor.
Bu ürün özellikle ofis kullanımı ve resim gösterimi için ideal bir seçenek. Oyun ve video gösteriminde  ortalamanın üstüne çıkamıyor. Buna karşın dik kullanımının yanı sıra etkili fiyatı ile de göz dolduruyor.

 

Acer P223W
22 inç LCD Monitör

Tür: LCD
Ekran büyüklüğü: 22 inç
Maksimum Çözünürlük: 1680 x 1050
Kontrast: 2500:1
Parlaklık: 300 cd/m²
Bağlantı: VGA, DVI, HDMI
Boyut: 518 x 177 x 40 cm
Ağırlık: 5,3 Kg

 

Güncel fiyatı öğrenmek ve ürünü satın almak için.

:: FullHD desteği yoksa HDMI çıkışına ne gerek var?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yılan Gibi Kıvrak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yılan Gibi Kıvrak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılan Gibi Kıvrak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  2. 2 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  3. 3 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  4. 4 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  5. 5 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  6. 6 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  7. 7 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  8. 8 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  9. 9 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  10. 10 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme