Okunma

ACER Yeşillendi


26 Eylül 2009 Cumartesi 11:28
ACER Yeşillendi

Malzeme sağlayıcılarının çevre ile ilgili uygulama ve düzenlemelere uymasını sağlamak amacıyla Yeşil Tedarik Zinciri yönetimini gerçekleştiren Acer, endüstrideki çevresel düzenleme gerekliliklerine uyması ile dikkat çekiyor. Acer bu amaçla Acer Çevre Yönetim Sistemini yürütüyor, Eco ürünleri geliştiriyor ve ürün geri dönüşüm hizmetlerini sağlıyor.

Eco ürünleri geliştirmek amacı ile 2006 yılında HSF (Hazardous Substance Free- Zararlı madde bulunmayan) programını yürürlüğe koyan Acer, 2009 yılı itibari ile ürünlerinde PVC, BFR ve Phthalate bulunmaması sözünü verdi. Acer tüm bunlara ek olarak tedarikçileri ile sürekli iletişimde olarak alternatif teknolojiler üzeride çalışmalar sağlıyor.

 

Acer ürünlerinin üretiminde ve tasarımında kullandığı parçaların içerikleri ile hem de geliştirdiği yazılımlar ve teknolojilerle çevreye zararlı olabilecek maddelerin kullanımını ve enerji tüketimini azaltarak daha çevreci ürünler yaratıyor.

 

Küresel ısınma problemi ile birlikte Acer ArGe çalışmalarını daha fazla enerji ve kaynak tasarruf projelerine ayırdı. Örneğin Acer ePower Management yazılımı pil verimliliğini en üst noktaya getirmek için farklı iş durumlarında optimize güç kullanımını yönetilmesini sağlıyor. 2006’da bütün Acer diz üstü- masa üstü bilgisayarları ve monitörleri Energy Star markası ile sertifikalandı.

:: Ürün satın alırken çevre dostu markaları tercih ediyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “ACER Yeşillendi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Acer son 2 senedir hızla büyüyor ve bunuda hak ediyorlar.
    Deyim yerindeyse kaya gibi ürünler çıkarıyorlar ve ürünlerinde en az arıza çıkaran firmalar arasında.
    Başarılar Acer…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    cok gec kalmış çoookkk bu ucuzcu firmaya inanmıyorum

" ACER Yeşillendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ACER Yeşillendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ACER Yeşillendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "