Okunma

Açılış Süresi Ne Kadar Önemli?


11 Ekim 2009 Pazar 16:33
Açılış Süresi Ne Kadar Önemli?

IoIo Technologies adındaki, bilgisayarlara ince ayar yapan yazılımları üreten firma, yaptığı testlerde Windows 7‘nin önceki sürümlerden hiç de öyle abartıldığı gibi kısa sürede açılmadığını, aksine Vista‘dan bile daha uzun bir açılış süresine sahip olduğunu ortaya koydu.

Buna göre, taze bir Windows 7 kurulumunda masaüstü ekranını görmek 40 saniye sürüyor olsa da, açılış işlemlerinin tamamlanması ve işlemcinin mesaiyi bitirmesi 1 dakika 34 saniye sürüyor. Windows Vista’da ise bu süre 1 dakika 6 saniye.

Ne Kadar Önemli?

Gelişen ve yenilenen teknolojinin Windows 7’ye açılış süresi bakımından yaramadığı görülüyor; peki bu gerçekten önemli bir sorun mu? Bilgisayarlarda artık hazırda beklet veya uyku modu gibi birçok alternatif varken, tam bir işletim sistemi yüklenmesini gerektirecek şekilde günde kaç defa bilgisayarınızı açıyor veya yeniden başlatıyorsunuz? Yorum sizin…

:: Windows 7’nin açılış süresinden memnun musunuz?

Bilgi İçin : IoIo Technologies
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Açılış Süresi Ne Kadar Önemli?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bilgisayar açıldığı zaman firefoxumu açabiliyomuyum mesela? evet yapabiliyorum.O zaman 40 saniyede açılıyor ***** beni alaka etmez

 2. SDN Okuru dedi ki:

  herşey görünüşte yerli yerinde olabilir ama pc açkıldığında yapılması gerekn tüm işlemler sadece ekrandaki görüntünün tam olarak size ulaşması değil.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ben sürekli açıp kapatıyorum hiç diğer alternatifleri denemedim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bende adım gibi eminim windows 7 vistadan daha hızlı açılıyor 🙂 windows 7 nin dolup taşmış hali bile vistadan 1-2 saniye geç açılıyor 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  inanmıyorum bu duruma bende 45 saniyede herşey yerli yerinde üstelik core 2 solo işlemci kullanıyorum

" Açılış Süresi Ne Kadar Önemli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Açılış Süresi Ne Kadar Önemli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Açılış Süresi Ne Kadar Önemli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "