Okunma

Dosya Yöneticilerinde Yeni Bir Soluk!


17 Haziran 2009 Çarşamba 14:11
Dosya Yöneticilerinde Yeni Bir Soluk!

Dosya yöneticileri mobil cihazların en önemli ve en çok kullanılan uygulamalarıdır. Bu yüzden de kullanımı kolay ve hızlı bir dosya yöneticisi her cihazda olmazsa olmaz programların en tepesinde yer alır.


Telefonunuzun ayrıntılı özelliklerini görüntülemek, Activefile ile çok kolay

Bugüne kadar Symbian için çok farklı dosya yöneticileri geliştirildi. Ücretli ve ücretsiz birçok farklı uygulama mevcut. Activefile bedel olarak ücretsiz olan tarafta olsa da, ücretli olarak satın alabileceğiniz birçok dosya yöneticisi uygulamasından daha kaliteli ve daha fazla özellik sunuyor.

Birbirinden Bağımsız İki Panel

Activefile ile tek ekranda iki farklı panel kullanabiliyorsunuz. Paneller arası geçişin tek tuşla sağlanabilmesi ile, bir yerden kopyaladığınız dosyayı, birkaç saniye içersinde, diğer paneli kullanarak istediğiniz yere yapıştırmanız mümkün hale geliyor.


Bağımsız iki panel işlemlerinizi hızlandırıyor

İki panelde de telefon hafızası, kart hafızası, ram, rom, mesajlar, işlemler ve uygulamalar pencerelerine erişilebiliyor. Gizli ve sistem uygulamalarını, görev yöneticisi uygulamalarında olduğu gibi istediğiniz şekilde görüp, sonlandırabiliyorsunuz.

Gzip Formatında Sıkıştırma

Eriştiğiniz dosyaların ayrıntılarını görmek istediğinizde de sizi oldukça kapsamlı bir sunum bekliyor. Dosya adları, son değiştirilme tarihi, uid kodları ve dosya boyutu görüntüleyebildiğiniz özelliklerden bazıları.


En yüksek sıkıştırma seviyesinde işlemciniz epey zorlanıyor

Uygulama temel dosya yöneticisi işlemlerinin yanı sıra oldukça başarılı ve fonksiyonel bir sıkıştırma aracına da sahip. “Gzip” formatında yapılan sıkıştırma işlemi oldukça hızlı. Dilerseniz sıkıştırılmış “Gzip” formatlarını, cihazınızda açmanız da mümkün.

Gelişmiş Arama Fonksiyonu

Cihazınızdaki değişiklikleri anlık olarak da güncelleyebilme yeteneğine sahip uygulama sayesinde, yaptığınız işlemler sonucundaki değişen hafıza bilgilerini de anında görüntüleyebiliyorsunuz.


Tarih aralığı ile arama Symbian’da pek alışılmadık özelliklerden

Uygulamanın en beğendiğimiz yanlarından bir tanesi de arama fonksiyonu. Oldukça kapsamlı olan bu arama motoru ile arama yapmak istediğiniz dizini, arama yapmak istediğiniz tarih aralığını, alt klasörlerin dahil edilip edilmeyeceğini belirleyebiliyorsunuz. Yaptığımız denemeler neticesinde, bugüne kadar mobilde gördüğümüz en iyi arama motoru olduğunu söylemek, kesinlikle bir abartı ifadesi sayılmayacaktır.

İndirme Adresi

ActiveFile mesajlar için de bir dizi güzel araç ile birlikte geliyor. Tüm mesaj kutularının yer aldığı Symbian’dan bağımsız mesaj görüntüleyicisinin yanı sıra, sahte SMS yaratma ve kaydetme özelliğine sahip. Ancak uygulamanın mesaj konusundaki en kullanışlı özelliği de yedekleme imkanı. Tarihsel aralıklarla yedekleme de yapabiliyorsunuz ve bu yedekleri istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz.


Uygulamanın her yeteneğine bir alt ayar atanmış

Uygulamada ekran görüntüsü yakalamak için de unutulmayan bir araç mevcut. JPEG, GIF, BMP, PNG ve MBM formatlarında istediğiniz kalitede resim kaydedebiliyorsunuz.

Tüm Symbian S60 3.sürüm cihazlar için farklı sis dosyaları bulunan AcriveFile, bazı özellikleri kısıtlanmış biçimde, signed (sertifikalandırılmış) olarak da kullanıcılara sunuluyor. Tabi hack işlemi görmüş bir Symbian’a sahipseniz hiçbir kısıtlama olmaksızın istediğiniz sürümü mobil cihazınıza kurabilirsiniz. Uygulamanın tüm sürümlerin bulunduğu resmi indirme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

:: ActiveFile, Symbian’da dosya yöneticisi alışkanlıklarını değiştirecek türden bir uygulama mı?

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

Birbirinden Bağımsız İki Panel

Activefile ile tek ekranda iki farklı panel
kullanabiliyorsunuz. Paneller arası geçişin tek tuşla sağlanabilmesi ile, bir yerden
kopyaladığınız dosyayı hiç uğraşmadan birkaç saniye içersinde diğer paneli
kullanarak istediğiniz yere yapıştırmanız mümkün hale geliyor.

Activefile_2.png

İki panelde de telefon hafızası, kart hafızası, ram, rom,
mesajlar, işlemler ve uygulamalar pencerelerine erişilebiliyor. Gizli ve sistem
uygulamalarını görev yöneticisi uygulamalarında olduğu gibi istediğiniz şekilde
görüp, sonlandırabiliyorsunuz.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dosya Yöneticilerinde Yeni Bir Soluk! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dosya Yöneticilerinde Yeni Bir Soluk! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dosya Yöneticilerinde Yeni Bir Soluk! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "