Activision Blizzard piyasa değeriyle dudak uçuklattı


22 Ocak 2021 Cuma 13:45
ABONE OL
Activision Blizzard piyasa değeriyle dudak uçuklattı

Oyun dünyasının önemli firmalarından olan Activision Blizzard, yeni açıklanan piyasa değeriyle dudak uçuklatıyor. The Wall Street Journal’e göre firma, koronavirüs salgınının da etkisiyle değerini 72 milyar dolara çıkarmış durumda.

Activision Blizzard rekor değere ulaştı

Amerikalı video oyun geliştiricisi Activision Blizzard’ın toplam değerinin şu anda yaklaşık 72 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu rakamın da 2008’de güçlerini birleştiren iki firmanın ulaştığı en uç nokta olduğu belirtiliyor. The Wall Street Journal’ın da belirttiği gibi şirketin hisse fiyatının istikrarlı bir artış göstermesinin nedeni olarak salgın döneminde insanların evlerinde oyun oynayarak vakit geçirmesi ve yaptıkları mikro ödemeler.

activison-blizzard-rekor-piyasa-degerine-ulast

Mikro ödemelerin getirdiği avantajdan nedeniyle firma, 2020’nin son çeyreğinde 1,2 milyar dolar kazanç bildirdi. Bu çeyrekteki toplam gelirlerin yarısından fazlasını bu oluştururken, mikro ödeme satışlarının çoğu Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’dan geldi. Öte yandan geçtiğimiz sene PC platformunda Call of Duty oyunlarını oynayanların sayısında 10 kat artış olduğu da belirtildi.

Son zamanlarda Activision Blizzard, Warzone’un Call of Duty evreninin cazibesini büyük ölçüde genişletmesiyle mutlu olurken, Black Ops Cold War’ın çıkışından sonra düşüşe maruz kalmasına yönelik bir toplantı yapacak. 4 Şubat’ta gerçekleştirilecek ve mali yıla ilişkin olacak toplantıda firma, yeni yıla ilişkin nihai stratejilerini de açıklayacak.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bedava oyun verdiler daha çok para kazandı adamlar helal olsun işte vizyon bu 80 dolara oyun satmaktan ibaret değil dünya tuekiyede 700 TL satılıyor oyunlar şaka gibi bence gelecek nesilde bu format daha değerli olacak

" Activision Blizzard piyasa değeriyle dudak uçuklattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Activision Blizzard piyasa değeriyle dudak uçuklattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Activision Blizzard piyasa değeriyle dudak uçuklattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  2. 2 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  3. 3 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  4. 4 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  5. 5 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  6. 6 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği
  7. 7 Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık!
  8. 8 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  9. 9 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  10. 10 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!