Okunma

Ad Yok Numara Var: .NU


06 Haziran 2008 Cuma 21:00
Ad Yok Numara Var: .NU
Yeni bir alan adı, yeni bir pazarlama stratejisiyle dünyaya açılıyor. Şimdiye kadar çok fazla gündeme gelmeyen ve ancak  Kuzey Avrupa tarafında kullanılan .NU alan adı, aslında küçük bir ada devletine ait bir uzantı. Fakat alan adı uzantısı, minik adanın kullanım için fazla geldiği için, bu uzantı birkaç sene önce tüm dünyaya satılmaya başlandı. Yeni pazarlama kampanyasıyla sadece rakamlardan oluşan .NU uzantılı alan adlarının satışına da başlanacak.

Kimler Kullanıyor?

Nu, bazı Kuzey Avrupa dillerinde "Şimdi" anlamına geldiği için en fazla .NU kayıtlı alan adına sahip ülkeler de bu bölgeden çıkıyor.  Aynı zamanda İngilizce yeni anlamına gelen "New" sözcüğüyle benzeşen bir telaffuza sahip olduğu için gneel anlamda da ilgi çekmesi düşünülüyor. Bu alan adı uzantısı aslında bir ada devleti olan Niue‘ye ait.

Bilgi için: NuNames
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ad Yok Numara Var: .NU konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ad Yok Numara Var: .NU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ad Yok Numara Var: .NU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "