Okunma

Sony’nin Önemli İsmi İşten Ayrılıyor!


08 Temmuz 2016 Cuma 07:30
Sony’nin Önemli İsmi İşten Ayrılıyor!

PlayStation Yayıncı Ve Geliştirici İlişkileri Başkan Yardımcısı Adam Boyes, Sony’deki mevcut görevinden ayrıldığını açıkladı.

Boyes, Japonya merkezli şirketten ayrılma kararını PlayStation Blogcast ve kişisel Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Adam Boyes, 2012 yılında bu yana bulunduğu Sony’de PlayStation oyun konsollarını geliştirmek adına, üçüncü taraf yayıncılar ve geliştiricilerle yakın bir ilişki içerisindeydi.

Boyes kişisel Twitter hesabı üzerinde ilettiği ayrılık mesajının sonunda, söz konusu ayrılık kararını oyun geliştirme dünyasına dönmek amacıyla yaptığını ifade etti.

Boyes’un bağımsız bir oyun geliştiricisinde çalışmak yönünde bir karar aldığı ifade ediliyor.

16-07/08/adam-boyes-gaming-companies-highlight-their-wskguehfkx_l.jpg

Adam Boyes 2012 yılında katıldığı Sony’de, E3 Etkinlikleri‘nde sahne önünde olan sembol isimlerden biri haline gelmişti.

Boyes geçtiğimiz yıldaki E3 Etkinliği‘nde Shenmue 3, Final Fantasy 7 Remake oyunlarının PlayStation 4 cihazına geleceğinin duyurusunu yapmıştı.

PlayStation severler onu, 2013 yılındaki PS4 videosundan anımsayacaktır.

Boyes Sony’ye katılmadan önce, EA Kanada, Midway ve Capcom gibi şirketlerde çalışmıştı.

:: Adam Boyes’un Sony’den ayrılmasının şirket açısından büyük bir kayıp olacağını düşünüyor musunuz?




yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sony’nin Önemli İsmi İşten Ayrılıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Amcasınım kayınçosunun babasının kardeşinin babannesini kovmular

" Sony’nin Önemli İsmi İşten Ayrılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’nin Önemli İsmi İşten Ayrılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’nin Önemli İsmi İşten Ayrılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "