Okunma

Adanalılar Üçüncü Boyuta Geçti


15 Temmuz 2009 Çarşamba 08:41
Adanalılar Üçüncü Boyuta Geçti

Adana‘da bulunan bir teknoloji firması hareket algılayıcılı, üç boyutlu görüntü veren bir gözlük geliştirdi. Benzerlerini yurt dışınında gördüğümüz bu cihazı ülkemizde üretmeyi başaran firmanın ortaklarından bilgisayar yüksek mühendisi Osman Tekin yaklaşık bir senedir bu proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bu tip bir cihazın yurt dışındaki üretim maliyetinin binlerce dolar olduğunu söyleyen Tekin, ”Bizim yaptığımız cihaz 500 dolara mal oldu. Düşük maliyetli olmasında en önemli etken, elektronik kart ve kartın bilgisayarla haberleşmesini ve 3 boyutlu görüntüler oluşturan yazılımların tamamını bizim geliştirmemiz.” şeklinde konuştu.

Geliştirdikleri ürünün eğitim ve askeri alanlarda kullanılacağını belirten Tekin, ayrıca teklif gelirse başka alanlar için de cihazı uyarlayabileceklerini söyledi.

:: Sizce Türkiye gelecekte yeni teknolojiler geliştirip bunları yurt dışına satan bir ülke olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Adanalılar Üçüncü Boyuta Geçti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun. boyle devam

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Istanbulda üretilse ti’ ye alınıp aman adanalım bilmem kaç boyutlu delikanlım şeklinde dalga geçilmez. Lafım anlayana…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  gelişiyoruz…
  we are advacing…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tip başarıların söz konusu olabilmesi için sadece o firmanın çabası yetmez. Devletin ve de sponsorların da etkin bir biçimde destek olması gerekir.

" Adanalılar Üçüncü Boyuta Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adanalılar Üçüncü Boyuta Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adanalılar Üçüncü Boyuta Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "