ADATA T809 Panda USB Bellek İnceleme


07 Haziran 2010 Pazartesi 09:00
ADATA T809 Panda USB Bellek İnceleme

Son dönemde standart tasarımlı USB belleklerin yanı sıra enteresan tasarımlara da imza atan ADATA’nın bu tip ürünlerinden biri ile yine birlikteyiz. Bellek ürünleri ile öne çıkan markanın genellikle hayvan temalı USB bellek tasarımlarını ilk kez CeBIT 2010 fuarında bizzat görmüştük.

T809 serisinde üç farklı tasarım yer alıyor

Tayvan merkezli firma, hayvan temalı USB belleklerinin arasında, Uzak Doğu’nun sembol hayvanlarından olan pandalara da yer vermiş. Test merkezimizi ziyaret eden ADATA T809 adlı USB bellek, yanında bir de panda görünümlü maskotla beraber geliyor. T809 modellerinde panda dışında iki farklı tasarım daha bulunuyor. (En garip USB bellekler)

Panda tasarımı

ADATA’nın bu USB bellekte yer verdiği tasarım aslına bakılacak olursa bir hayli ilginç. Panda görünümlü kısım dışarıdan yumuşak ve esnekmiş gibi gözükse de aslında gayet sert bir plastikten yapılmış.

Ürünün USB bellek kısmı, kafanın üst tarafında bulunan boşluğa yerleştiriliyor. USB belleği buraya yerleştirmeniz için kapağı çıkarmak zorundasınız. Kapakla beraber takmaya çalıştığınızda bu yuvaya sığmadığını göreceksiniz. Yani panda kısmını kullanmak için kapaktan vazgeçmek zorundasınız.

Kayışı mutlaka takmalısınız

Ürünle beraber gelen kayışı bellek kısmına takmadan, belleği pandanın üzerindeki yuvaya yerleştirdiyseniz, geri çıkarmakta bir hayli zorlanacağınızı söyleyelim. Ürünü satın alacak olursanız ilk yapmanız gereken şey, kayışı belleğe takmak olmalı.

Performansı nasıl?

Tasarım açısından değişik olan belleklerin performansları pek de iyi olmaz. ADATA T809 ise bu geleneği bozuyor. Ürünün performansı çok üst düzey olmasa da, standart bir USB bellek ile aynı seviyede.

Ürünün performansı ortalama seviyede

16 GB kapasiteli ürünle yaptığımız testlerde ortalama 3,9 MB/sn’lik bir yazma hızı sonucunu elde ettik. Ürünün içine 3 GB’lık bir dosyayı yazmak ise tam olarak 13 dakika 44 saniye sürdü. Bu verilere bakarak, ürünün performansının beklentileri karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Son karar

Sonuç olarak, ADATA’nın bu ürünü dış tasarım açısından gayet şirin dursa da, bu tasarımın getirdiği bazı kullanışsızlıklar  da yok değil. Panda görünümlü kısmın sert ve ağır olması bir eksi olarak görülebilir. Ayrıca belleğin kapakla beraber takılamaması da ürünün eksi hanesine yazılabilir.

T809, artıları olduğu kadar eksileri de olan bir ürün

Öte yandan ürün, performansı ile bizleri tatmin etmeyi başardı. Tasarımın öne çıktığı modellerde hız ve performans genelde düşük olur fakat ADATA bu konuda iyi bir iş yapmış. Ürün standart USB belleklerle yakın bir performans veriyor.

Şirin ve hoş tasarımlı bir USB bellek arıyorsanız, performans açısından hayal kırıklığı yaratmayan bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ancak tasarımın getirdiği bazı sorunları da göze almalısınız.

:: ADATA’nın panda USB belleğini beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ADATA T809 Panda USB Bellek İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ADATA T809 Panda USB Bellek İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ADATA T809 Panda USB Bellek İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!