Okunma

Adobe, Linux Foundation’a Katıldı


31 Mart 2008 Pazartesi 21:00
Adobe, Linux Foundation’a Katıldı
GNU/Linux için tanıtım ve standartlaştırma çalışmaları yapan Linux Foundation‘a destek vereceğini açıklayan Adobe, ilk anda akla "Photoshop’un Linux sürümü çıkar mı?" sorularının gelmesine vesile oldu. Tabii, Adobe‘nin tek derdi Linux için Photoshop değil. Gelişen ve değişen Linux standardizasyonuna katkıda bulunmak isteyen Adobe, belki zamanla kendi ürünlerinin GNU GPL ile dağıtılan kopyalarının oluşmasına da destek olabilir, veya daha genele hitap eden standartlar konusunda katkılar yapabilir.

Bilindiği gibi, GNU/Linux tarafında yazılım ve standartların işe yararlılığı kadar özgür olup olmaması da önem taşıyor. Bu mecraya giren şirketlerin, kapıda ayakkabılarını çıkardıklarında üzerlerindeki fikrî mülkiyet ve yazılım patentleri zırhlarını da çıkartmaları neredeyse şart gibi.

Bilgi için: Linux Foundation
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Adobe, Linux Foundation’a Katıldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Fikri haklarindan vazgecmek zorunda degiller tabiki, “fikri mulkiyet” haklarindan vazgecmek durumundalar 🙂

  GNU bildirgelerini tekrar okumani tavsiye ederim….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  “Bu mecraya giren şirketlerin, kapıda ayakkabılarını çıkardıklarında üzerlerindeki fikr

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Flash Player x64 hala gelmedi. İnşallah onu da yaparlar….

" Adobe, Linux Foundation’a Katıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe, Linux Foundation’a Katıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe, Linux Foundation’a Katıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "