Kanser hastası çocukları rahatlatan robot: Aflac


08 Ocak 2018 Pazartesi 19:00
Kanser hastası çocukları rahatlatan robot: Aflac

ABD’nin Las Vegas eyaletinde devam etmekte olan CES 2018 etkinliği, devasa TV’ler, akıllı buzdolapları ve daha onlarca farklı teknoloji harikası ürüne ev sahipliği yapıyor. Ancak, etkinlikte tanıtılan bir robot tüm bu ürünlerden daha ön plana çıkmayı başardı.

Sproutel isimli şirket tarafından bir yıllık bir araştırma ve geliştirme süreci sonunda üretilen ve Aflac olarak adlandırılan ördek, pek çok açıdan Furby veya AIBO gibi diğer oyuncak hayvanlardan çok farklı değil.

Kanser hastası çocukları rahatlatmak ile sınırlı kalmayan ördeğin bir diğer amacı ise, oldukça uzun ve yorucu bir süreç olan kemoterapi sırasında çocukların tedaviyle baş etmesini kolaylaştırmak.

Aflac robot ördek ile çocukların motivasyonu artırılıyor!

Bu kapsamda ördek üzerinde bir kemoterapi bağlantı noktası ve kanser tedavisi gören çocuklar için tasarlanan aksesuarlar var. Artırılmış gerçeklik uygulaması ile çocukların oyuncağa yemek yemesi ve banyo yapması için izin vermek için gibi bir takım bakım rolü üstlenebilmesi sağlanıyor.

Aflac robot ördek

Ördeğin ruh hali kolayca mutlu, üzgün, aptal, canı sıkılan ya da öfkeli olarak değiştirilebiliyor. Bunun yanı sıra ördeğin hareketleri, ses efektleri ve yüz ifadeleri ilgili ruh haline uyacak şekilde değişiyor.

CES 2018 hakkındaki tüm haberlerimiz için tıklayınız

Sproutel CEO’su Aaron Horowitz, Aflac ördeğinin yıllardır yüksek rahatsız edici tondaki sesiyle tanındığının farkında olduklarını ancak, bu robotun yalnızca sakinleştirici sesler ürettiğini dile getirdi.

Aflac robot ördek

Ayrıca, bu robot ördek solunum seanslarıyla çocukların nefeslerini kontrol etmelerine yardımcı olabiliyor. Üretim yaklaşık 200 dolara mal oluyor. Ancak Aflac, hastanelerle ortak çalışmalar yaptıklarını ve böylece hastaların ve ailelerinin oyuncak için para ödemesine gerek olmadığını söylüyor.

100’den fazla çocuğun aktif olarak bu ördeği kullandığını belirten şirket, gelecek yıl içerisinde 10.000’den fazla ördek dağıtmayı planladığını açıklarken, ürün hakkında şu anda daha fazla detay bilinmiyor.

:: Aflac robot ördek hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kanser hastası çocukları rahatlatan robot: Aflac konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kanser hastası çocukları rahatlatan robot: Aflac ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kanser hastası çocukları rahatlatan robot: Aflac ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!