Okunma

Ağustos Google Chrome’a Yaramadı!


02 Eylül 2014 Salı 04:30
Ağustos Google Chrome’a Yaramadı!

Tarayıcı pazarına yönelik Ağustos ayı verileri ilginç sonuçlar ortaya koydu. Son üç aydır payını düzenli şekilde artıran Google Chrome, Temmuz – Ağustos döneminde düşüş yaşadı. Tarayıcının geçtiğimiz ayki kaybı yüzde 1‘e yaklaştı.

Yüzde 20’nin altına geriledi

Temmuz ayında 20,37 olarak ölçülen Google Chrome pazar payı, Ağustos ayında 20 puan sınırının altına indi. Payı yüzde 19,61 olarak ölçülen tarayıcı, bir önceki aya göre yüzde 0,76‘lık bir kayıp yaşadı.

14-09/02/brow-news.jpg

Internet Explorer artışta

Chrome’daki bu gerilemeye karşın Ağustos ayının gülen tarafı Internet Explorer oldu. IE‘nin inişli çıkışlı grafiği geçen ay yukarı bir ivme gösterdi ve pazar payını yüzde 0,45 oranında artırarak yüzde 58,46‘ya ulaştı. Ağustos ayı sonuçlarında Firefox ve Safari’de de yüzde 0,25‘in altındaki küçük yüzdelerle artışlar kaydedildi. Bakalım gelecek ay tarayıcı pazarı nasıl şekillenecek?

:: Sisteminizde hangi tarayıcılar yüklü? En çok hangisini kullanıyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Ağustos Google Chrome’a Yaramadı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  chrome pcyi çoklu sekmede yoruyor öyleki pc kendini donduruyor çoklu sekmede firefox hem hızlı hem ***** olaraksa safarinin son sürümü gayet güzel ve hızlı ancak sadece mac için var böyle giderse mac a geçiş yaptırtacak beni

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bi uygulama indiriyosun ana sayfan değişiyo zorla da olsa değiştiriyordum ama ana sayfayı değiştirdi bide bana yoneticiniz buna izin vermiyor diyor bende chrome sildim safari kurdum pcye

 3. SDN Okuru dedi ki:

  IE yıllardır yerinde saydı teknolojiye ayak uydurmadı ama bu pazar payı insanların değişmekten korktuğunu gösteriyor. Bu pazar payını hak etmiyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İnternet Explorer kesinlikle harika. Önceden çok dalga geçerdim kullananlarla ama şimdi Windows 8.1den sonra vazgeçilmezim oldu resmen. 🙂

 5. acer dedi ki:

  What is your ploblem?

 6. REDFOKS dedi ki:

  ***** />

  nasýl %20 nin altýna düþmüþ ben anlayamadým?

 7. TEGÝN dedi ki:

  Sistemim de Opera Stable, Opera 25 Dev(Portable), Firefox, Comodo Dragon, Yandex, Chrome Dev ve Maxthon (Portable) tarayýcýlarý yüklü. En son deðiþiminden sonra Firefox varsayýlan tarayýcým oldu. Hýzlý, stabil ve ram kullanýmýnda cimri. Opera ise yavaþ yavaþ ta olsa kendini geliþtiriyor ve sýklýkla onu da kullanýyorum. Önceki en çok kullandýðým tarayýcý Comodo Dragon ise hala iyi, hýzlý ve stabil olsa da uzun süredir doðru dürüst bir yenilik görmediðimden ve Firefox’tan dolayý kullaným sýklýðým epeyce düþtü. Chrome’ u ise tabir i caizse ayda yýlda bir kullanýyorum. Çoðu kiþi þu kadar hýzlý bu kadar hýzlý dese de(ki onlarýn sisteminde hýzlý olabilir) benim sistemim de epey hantal çalýþýyor. Özellikle yeni sekme sayfasýnda hesabýnýza baðlandýðý için(G+ vs) yeni sekme sayfasý bile aðýr açýlýyor. Diðer tarayýcýlarý ise güncellemeden güncellemeye can sýkýntýsýndan kullanýyorum; deðiþiklik olsun diye.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Mobil de Dolphin. Pcde Chrome

 9. osman sarohan dedi ki:

  Olur böyle vakalar ara sýra

" Ağustos Google Chrome’a Yaramadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ağustos Google Chrome’a Yaramadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ağustos Google Chrome’a Yaramadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "