Okunma

Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir?


03 Ocak 2019 Perşembe 20:00
Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir?

Son zamanlarda kullandıkları akıllı telefonları patlayan pek çok kullanıcı ile karşılaşıyoruz. Bunlardan pek çoğu kullanıcı hatası olmakla birlikte, bazen direkt üretici bazen de çevredeki etkenler bu patlamalara sebep olabiliyor. Akıllı telefon patlamaları özellikle yakın temaslarda ağır sonuçlar yaratabiliyor. Peki bu riski en aza nasıl çekebilirsiniz? İşte akıllı telefonunuz ile yapmamanız gereken şeyler.

Akıllı telefon patlamaları nasıl önlenebilir?

Uyurken telefonunuz yastığın altında bulunmamalı!

Gerçekleşen pek çok ağır patlama vakasında, yaralanan veya ölen kişiler genelde telefonunu uyurken yanında tutmakta. Bu tür durumlarda riski en aza indirmek için yapabileceğiniz ilk şey, telefonunuzu uyurken daha uzak bir noktada tutmak olacaktır.

Telefonu gömleğinizin veya yeleğinizin göğüs cebine koymayın!

Yine gerçekleşmek üzere olan bir patlamada, patlamanın ilk olarak nerede gerçekleştiği de önemli. Göğüs bölgesi gibi yerlerden alınacak hasarlar, diğer bölgelere göre daha ağır sonuçlar doğurabilir.

akıllı telefon patlamaları

Telefonunuzu gece boyu şarj etmeyin!

Telefonunuzu gece boyu şarj etmek, hem batarya açısından hem de cihazınızı izlemek açısından sağlıklı olmayabilir.

Şarj sırasında yanıcı maddelerin yakınında tutmayın!

Tekrardan söylediğimiz gibi, bir patlamanın nerede gerçekleştiği gerçekten önemli. Yanıcı maddelerin yanında gerçekleşecek bir patlama, etkiyi daha geniş bir alana yayabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple ve Samsung dan başka patlayan telefon duymadım hiç

 2. Anonim dedi ki:

  En tehlikelisini atlamışsınız, gençler: Telefonların otomobillerde kış mevsiminde havalandırma kanallarının üzerine telefon tutucular ile takılması. Kaloriferin açılmasıyla beraber telefon arkadan gelen sıcak hava ile oldukça yüksek ısılara ulaşır. Bu da patlamalara neden olabilir. Ayrıca yaz mevsiminde telefonu kapalı otomobillerde güneş altında bırakmak da diğer risk faktörlerinden biridir…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gece Uykuda iken Kablosuz sarjda tutmanın sakıncası var mı?

  1. MrKonyar dedi ki:

   Daha sakıncalı kablonuzda ısınma daha çok oluyor

 4. Mahmuttt dedi ki:

  Kısacası orijinal ürün kullanın arkadaşlar, hiçbir şey hayatımızdan önemli değildir.

 5. ratapan dedi ki:

  Akılsızlar akıllı telefon kullanmazlar ise patlama da olmaz

" Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı telefon patlamaları nasıl engellenebilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "