Okunma

Akıllı Telefonda Bir Numara Samsung


31 Ekim 2011 Pazartesi 06:25
Akıllı Telefonda Bir Numara Samsung

Son yıllarda agresif pazarlama ve satış kampanyaları, yeni ürün lansmanlarıyla pazara ciddi bir hareket getiren Samsung, akıllı telefon sektöründe taşları yerinden oynatmayı başardı.

Araştırma şirketi Strategy Analytics‘in verilerine göre üçüncü çeyrekteki akıllı telefon satışlarında Samsung‘un payı yüzde 23.8 oldu. Firma bu dönemde 27.8 milyon akıllı telefon sattı. Apple ise aynı dönemde 17.1 milyon telefon satarken pazar payı ise yüzde 14.6‘da kaldı. Geçen yıl aynı dönemde pazar payı yüzde 32.7 olan Nokia ise bu yıl yüzde 14.4‘te kaldı. 

Samsung’un başarısının ardında Android işletim sistemleri telefon modelleri olduğu gibi dünya çapında yaygın satış, pazarlama ve servis ağlarının da etkisi oldu. 

Öte yandan yine aynı verilere göre yıllık bazda akıllı telefon pazarı yüzde 44.4 oranında büyüdü. Bu rakam bir önceki yıl yüzde 86.5 idi. 

Aralarında kıyasıya rekabet olan Samsung ve Apple karşılıklı açtıkları patent davalarıyla satışlarını engellemeye çalışıyorlar. Bu konuda zaman zaman başarılı olan Apple, bir dönem AB ülkelerinde Samsung Galaxy Tab‘ın satışını da yasaklatmıştı. Görünen o

:: Samsung’un akıllı telefon pazarında liderliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Akıllı Telefonda Bir Numara Samsung”

  1. POWER dedi ki:

    Anasayfa linkini düzeltsek <

" Akıllı Telefonda Bir Numara Samsung konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonda Bir Numara Samsung ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonda Bir Numara Samsung ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "