Okunma

Akıllı Telefonlar İntihara Sürüklüyor


26 Eylül 2009 Cumartesi 23:29
Akıllı Telefonlar İntihara Sürüklüyor

France Telecom’un finans müdürü Gervais Pellissier, akıllı telefonların şirketindeki çalışanlar arasında görülen intihar vakalarının sayısının artmasından sorumlu olduğunu söyledi. Pellissier, akıllı telefonlara ve kişisel bilgisayarlara yağan e-postaların çalışanları ciddi bir biçimde strese soktuğu konusunda uyarıda bulundu.

100 bin çalışana sahip olan France Telecom’da 2008’in başından bu yana 35 çalışan intihar teşebbüsünde bulunmuş bunlardan 22′si hayatını kaybetmişti. Ülke genelindeki orana bakıldığında (2006 yılında 100 bin kişide 16 kişi) şirket bünyesindeki intihar oranının normal olduğu söylenebilir fakat sendikalar yaşanan olaylar üzerine parlamantoya şikayette bulundular. Sendika yetkilileri de Pellissier ile aynı görüşü savunuyorlar.

Pellisier, bundan 15 yıl önce, büyük bir şirkette çalışan standart bir kişinin cep telefonu ya da bilgisayarı olmadığını, iş saati bitip de evine geldiğinde onu iş hakkında rahatsız edebilecek hiçbir şeyin bulunmadığını söyledi. Öte yandan günümüzde akıllı telefonlar ve bilgisayarlar sayesinde patronların ve amirlerin çalışanlarına 7 gün 24 saat ulaşabildiklerini söyleyen Pellisier bunun insanları strese sokmasının normal olduğunu belirtti.

:: Sizce, mesai saatleri dışında patronlar, müdürler ya da amirlerin e-posta yoluyla size iş vermeye hakları var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Akıllı Telefonlar İntihara Sürüklüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    katılıyorum. Doğru bir tespit, ben bu vakaya örnek olabilirim. Sırf bu yüzden telefonumu elime almamak istiyorum. ama her zaman mümkün olamıyor bu..

" Akıllı Telefonlar İntihara Sürüklüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Akıllı Telefonlar İntihara Sürüklüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefonlar İntihara Sürüklüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "