Okunma

Akıllı telefonunuzda Overwatch keyfi!


14 Mayıs 2017 Cuma 16:00
Akıllı telefonunuzda Overwatch keyfi!

Blizzard’ın FPS türüne kazandırdığı son cevher olan Overwatch’u yalnızca PC üzerinde oynayabilmek sizi üzüyorsa, artık akıllı telefonlarınız ya da tabletlerinizde bile oynayabileceğinizi duyduğunuzda bir hayli sevineceğiniz kesin.

Bu işin tabii ki bir kötü yanı var ki, oyunu oynayabilmek için PC sahibi olmak zorunda olmanız. Zira Overwatch direkt olarak mobil platformlarda çalışabilecek bir yapım değil. Bunun için hazırlanan bir uygulama sayesinde akıllı televizyonunuzda bile Overwatch oynama şansına sahipsiniz.

Overwatch nasıl oynanır?

Öncelikle Gameloft ya da başka bir ismi duyulmamış Asya menşeili firma, Overwatch’un oynanabilir bir taklidini piyasaya sürmediği sürece asla mobil platformlarda Overwatch oynayamayacağınızı belirtelim.

Tabii Blizzard aksi yönde bir karar alıp da oyunu Hearthstone gibi mobil platformlara taşımaya karar vermediği sürece, Remotr adlı uygulamaya muhtaç durumdayız.

Remotr uygulamasını indirip akıllı cihazınıza kurduktan sonra, PC’nize de yine Remotr Streamer yazılımını yüklemeniz gerekiyor. Yazılımı çalıştırıp kayıt işlemlerinizi tamamladığınızda Steam, Battle.Net, Origin, Uplay ve aklınıza gelen çoğu platformla hemen eşlenebiliyor.

Eşleme işlemi bittikten sonra ise yapmanız gereken tek şey PC’nizde oyunu çalıştırıp Remotr aracılığıyla oyunu mobil cihazlara yayınlamak. Bunu yaptığınızda düzgün bir Wi-Fi bağlantısı olan herhangi bir yerde Overwatch’u oynamanız mümkün.

:: Overwatch’u akıllı telefonunuzda oynamak ister miydiniz?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

4 yorum - “Akıllı telefonunuzda Overwatch keyfi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yapacağın haberin mk

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu oyunu telefonda oynasan da keyif alamazsın ki zaten.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Neden böyle birşey yapalım ki ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  manyakmıyım küccücük ekranda oynayacam

Yorum yazın

Geri bildirim