Bayraktar AKINCI TİHA’dan güzel haber


23 Nisan 2021 Cuma 01:00
ABONE OL
Bayraktar AKINCI TİHA’dan güzel haber

Baykar Savunma tarafından duyurulan Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) 3. prototipinin (PT-3) ilk mühimmat atış testlerinin ardından seri üretimin başladığı açıklandı. Bu yıl içinde ilk teslimatlar gerçekleşecek.

AKINCI TİHA projesinin seri üretim süreci başladı. Fabrikada üretimden çıkan ilk Akıncı olan ve entegrasyonu tamamlanan Bayraktar AKINCI S-1 ise geçtiğimiz günlerde test faaliyetlerini icra etmek üzere Çorlu’ya intikal etti. Seri üretim modellerinin entegrasyon çalışmaları ise Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi’nde devam ediyor.

Türkiye’nin en gelişmiş robot uçağı

Baykar tarafından geliştirilen Akıncı, milli ve özgün tasarım, yazılım, aviyonikler ve mekaniklere sahip. Robot uçak AKINCI’da 100’e yakın bilgisayar sistemi görev yapıyor. 5.5 ton kalkış ağırlığı bulunan Bayraktar AKINCI TİHA, 400 kilogram dâhili ve 950 kilogram harici; toplam 1350 kilogram faydalı yük taşıma kapasitesiyle ön plana çıkıyor.

Aıncı TİHA, milli olarak geliştirilen AESA radar ile yüksek durumsal farkındalık ile görev icra edecek. Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) ile elektro optik kameraların görüntü almakta zorlandığı sisli-bulutlu hava koşullarında dahi görüntü alacak. Meteoroloji radarı ve çok amaçlı hava radarını bünyesinde barındıracak.  Böylece Akıncı bu kabiliyetleriyle sınıfında lider olacak.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
h
h
25 gün önce

Bu son yapılan Akıncı TİHA Karabağ ve libya gibi yerlerde destanlar yazan bir önceki SİHA’lardan on kat fazla gelişmiş özelliklere ve faydalı yük taşıma kapasitesine sahip. Rusların korkusu boşuna değil. Son günlerde Türkiyeye olan saldırgan tutumlarının tek nedeni Ukraynaya vermiş olmamız sebebiyle bu SİHA’lar olsa gerek. Günümüz dünyasında sanırım en etkili savaş silahı olarak görülüyorlar. Türkiyenin THY’dan sonra dünyada anıldığı ikinci en önemli mevzu diyebilirim.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Karnımızı tiha mı doyuracak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Vatan olması ise o karnın yerinde olmaz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Bu ülke için hizmet eden taş üstüne bir taş daha koyan herkesten Allah razı olsun.
Birisi karnımızı Tina’mı doyuracak demiş. Selçuk Bayraktar bey savunmada hamle yapmış Sende bu ülke için bir şeyler yap. Karnımızı doyurmak için taş üstüne bir taşta siz koyun. Taşlamak, ucuz söylemlerle karalamak kolay

" Bayraktar AKINCI TİHA’dan güzel haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bayraktar AKINCI TİHA’dan güzel haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bayraktar AKINCI TİHA’dan güzel haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?