Okunma

Alan Wake Rafa Kaldırıldı!


15 Temmuz 2009 Çarşamba 10:33
Alan Wake Rafa Kaldırıldı!

Uzun zamandır geliştirilmesi süren Alan Wake’den kötü sürpriz! 8 Temmuz 2009 tarihinde yayınladığımız haberde, yapımcıların oyunun Xbox360 sürümüne ağırlık verdiklerini ve PC versiyonu için şimdilik herhangi bir çalışma yapmadıklarını duyurmuştuk. Maalesef korkulan oldu ve Alan Wake’in PC sürümü, süresiz olarak rafa kaldırıldı.

Remedy Entertainment ve Microsoft, bu kararı oyunun aynı anda iki platforma geliştirilmesinin çok zor olduğu gerekçesiyle aldıklarını açıkladılar. 2010’un ilk çeyreğinde Xbox360 için raflarda boy gösterecek olan Alan Wake’i muhtemelen PC platformunda göremeyeceğiz.

#http://trailers.gametrailers.com/gt_vault/1608/t_alanwake_cin_tr.flv#

Yapımın ana karakteri olan ve aynı zamanda oyuna ismini de veren Alan Wake, başarılı bir roman yazarıdır. Sevgilisi yanındayken gördüğü rüyalar ona ilham verir ve sabah kalktığında onları kaleme alır. Bu sayede büyük ilgi gören kitaplar yazan Alan Wake’in birgün sevgilisi ortadan kaybolur. Artık geceleri rüya göremez olan Wake, bu yüzden öykü yazamamaya başlamıştır. Bu problemler yüzünden hastaneye yatan kahramanımız, orada sevgilisine oldukça benzeyen biriyle tanışır. Kısa süre sonra yeniden rüyalarına kavuşan Wake, tekrar yazmaya başlamıştır. Ancak bu kez bir farkla; zira gece gördüğü kabuslar, artık rüya olmaktan çıkmış, gerçek hayatta yaşanır olmuştur. Onları durdurmak için tek çözüm ise, uyumamaktır…

Oyunla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

:: Alan Wake’in PC versiyonunun süresiz olarak rafa kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alan Wake Rafa Kaldırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alan Wake Rafa Kaldırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alan Wake Rafa Kaldırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "