Okunma

Alan Wake’den Müthiş Video


27 Temmuz 2009 Pazartesi 11:00
Alan Wake’den Müthiş Video

Finlandiyalı bir firma olan Remedy Entertainment‘i Max Payne’den tanıyoruz. Şimdilerde Alan Wake‘i geliştiren firma, uzun süre sessiz kalınca, yeni yapımın iptal edileceği dedikoduları yayılmıştı. Remedy adeta bu söylentilere inat, Alan Wake için fevkalade bir oynanış videosu yayınladı.

#http://trailers.gametrailers.com/gt_vault/1608/t_alanw_sdcc09_cam_gp_gt.flv#

PC ve Xbox360 platformları için geliştirilmeye başlanan Alan Wake’in PC sürümünün geçtiğimiz günlerde süresiz olarak rafa kalktığını duyurmuştuk. Firma konuyla ilgili olarak, yapımı iki platforma birden geliştirmenin çok zor olduğunu öne sürmüş, bu yüzden de ağırlığı X360’a vermişti. Yayınlanan bu son videodan sonra, PC kullanıcılarının Remedy Entertainment’ı mail yağmuruna tutması kaçınılmaz. Umarız Alan Wake, PC platformunda da boy gösterir.

//

Oyunun konusu kısaca şöyle: Alan Wake, başarılı bir roman yazarıdır. Sevgilisi yanındayken gördüğü rüyalar ona ilham verir ve sabah kalktığında onları kaleme alır. Bu sayede büyük ilgi gören kitaplar yazan Alan Wake’in birgün sevgilisi ortadan kaybolur. Artık geceleri rüya göremez olan Wake, bu yüzden öykü yazamamaya başlamıştır. Bu problemler yüzünden hastaneye yatan kahramanımız, orada sevgilisine oldukça benzeyen biriyle tanışır. Kısa süre sonra yeniden rüyalarına kavuşan Wake, tekrar yazmaya başlamıştır. Ancak bu kez bir farkla; zira gece gördüğü kabuslar, artık rüya olmaktan çıkmış, gerçek hayatta yaşanır olmuştur. Onları durdurmak için tek çözüm ise, uyumamaktır…

:: Alan Wake’in yeni yayınlanan oynanış videosunu beğendiniz mi?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alan Wake’den Müthiş Video konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alan Wake’den Müthiş Video ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alan Wake’den Müthiş Video ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "