Okunma

Online Ticarette Türkiye Yükseliyor


24 Kasım 2010 Çarşamba 10:30
Online Ticarette Türkiye Yükseliyor

Alibaba.com  yaptığı basın açıklamasıyla, 2008 yılında kurdukları ortaklıkla 2010 yılında 264.000 üye sayısına ulaştıklarını belirtti.

Toplantıya ayrıca, Alibaba.com Kanal Satış Direktörü Timothy Leung, Alibaba.com merkez Türkiye Operasyonları Sorumlusu Danna Zhao ve Güney Kore Ülke Müdürü EJ Bae katıldı.

 

Kendini İpek Yolu ve Kapalıçarşı gibi yerlerde başlayan ticaret geleneklerinin modern internet uzantısı olarak gören ve uluslararası B2B pazarında yer alan Alibaba.com‘un bugün 240‘dan fazla ülke ve bölgede 56 milyondan fazla kayıtlı üyeye sahip.

Bu üyeler, 8.2 milyar dolar değerinde ‘dükkan’ işlevi görüyor. 2008’den beri en büyük müşteri veritabanını Türk KOBİ’lerin hizmetine sunan Alibaba.com, dünyanın her bölgesinden alıcı ve satıcılara ulaşılması, ticaret ortakları bulunması için güvenilir iş ortamı sağlıyor.

E-Ticarete İlgi Artacak

 

 

Hızla büyüyen kullanıcı profiliyle Türkiye, Alibaba.com için İngiltere’den sonra Avrupa’daki ikinci büyük pazarı oluşturuyor. Alibaba.com, ortakları Diyalogo ile 2008‘den beri Türkiye’de 264.000’den fazla kayıtlı üyeye ulaştı, bu rakam her ay ortalama 5.000 yeni üyeyle yılda yüzde 30 büyüme gösteriyor.

Büyüme hızını 2011 ve 2012 yıllarında da sürdürmeyi hedefleyen Alibaba.com, önümüzdeki 5 yıl içinde, KOBİ’lerin e-ticaretle entegrasyonunu yeni hizmetler ve ürünlerle geliştirmeyi hedefliyor.

:: Online ticarete güveniyor musunuz?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Online Ticarette Türkiye Yükseliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Online Ticarette Türkiye Yükseliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online Ticarette Türkiye Yükseliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "