Alo 184, Korona Danışma Hattı oldu


13 Mart 2020 Cuma 19:22
Alo 184, Korona Danışma Hattı oldu

Türkiye’de korona virüsü hastası sayısının 5’e yükselmesinin ardından Sağlık Bakanlığı önemli bir adım attı. Alo 184 Korona Danışma Hattı olarak hizmet vermeye başladı.

Türkiye, korona virüsü için tedbir almaya devam ediyor. En son gelişme de Sağlık Bakanlığı tarafından telefon hattının kurulması oldu.

Alo 184 Korona Danışma Hattı hizmete başladı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’deki korona virüsü bilgileri için bir açıklama yaptı. Virüsün tespit edildiği vatandaş sayısının 5 olduğunu belirten Bakan Koca, vatandaşlar için de önemli bir hizmetin başladığını belirtti.

Artık dileyen vatandaşlar Sağlık Bakanlığının iletişim hattı olan 184 üzerinden korona virüsü hakkında bilgiye ulaşabilecek. Virüsten korunma yolları, yanlış bilinen bilgiler vb. konuların vatandaşla paylaşılacağı “Korona Danışma Hattı” sayesinde yanlış bilgilerin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Özellikle sosyal medya aracılığıyla manipülasyon amaçlı birçok mesaj paylaşılıyor.

korona danışma hattı

Bakan Koca, daha önceden genel sağlık hizmetleri için vatandaşlara hizmet veren 184 servisinin, korona enfeksiyonuna odaklandığını belirtti.

Ayrıca açıklamanın devamında, kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarının kolayca izne çıkabileceğini belirtti. Vatandaşlara da seslenen Bakan Koca, yurt dışına çıkışların yapılmamasının gerektiğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan da Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya yapılan uçuşların 14 Mart 08.00’dan itibaren 17 Nisan’a kadar durdurulduğunu açıkladı.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alo 184, Korona Danışma Hattı oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alo 184, Korona Danışma Hattı oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alo 184, Korona Danışma Hattı oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  2. 2 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  3. 3 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  4. 4 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  5. 5 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  6. 6 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  7. 7 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  8. 8 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  9. 9 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!