Amasya’da Selfie Çeken Şehzade


09 Mayıs 2015 Cumartesi 16:30
Amasya’da Selfie Çeken Şehzade

Türkiye’nin önemli şehirlerinden olan ve pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan Amasya, şimdi ilginç bir heykel ile gündemde.

Bugün Amasya Belediyesi‘nin Yeşilırmak kenarına koyduğu selfie çeken şehzade heykeli, ilginç yapısı nedeniyle, gündeme oturmayı başardı.

Yakında bir tören ile duyusu gerçekleştirilecek heykel, pek çok önemli isim tarafından eleştirildi.

15-05/09/03-selfie-ceken-sehzade.jpeg

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından “yanlış batılılaşmanın emsali” olarak yorumlanan heykel, gerçekten ilginç bir yapıya sahip.

Bir eli kılıcında diğer eli telefonunda olan şehzade tasviri heykel,  geçen yıldan beri gündemde olan selfie akımına katılıyor. Amasya Belediye Başkanı’nın belirttiğine göre çelik konstrüksiyondan üretilmiş heykel, herhangi bir şehzadeye ait değil.

Amasya‘daki vatandaşlar tarafından da ilgiyle karşılanan heykel, insanların ilgisinin çekilmesi ve görsel açıdan bulunduğu bölgeye renk katması amacı ile yapılmış.

15-05/09/02-selfie-ceken-sehzade.jpg

Pek çok vatandaşın birlikte selfie çektiği heykel, görünüşe göre kısa bir süre daha gündemde olacak. Bakalım heykel, siyasiler tarafından nasıl yorumlanacak? Yoksa İnsanlık Anıtı gibi siyasilerin yorumları üzerine kaldırılacak mı?

:: Heykel hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

64 yorum - “Amasya’da Selfie Çeken Şehzade”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Þehzadeler þehri Amasya’da telefonuyla kýlýcý kýrýlan selfie yapan þehzade heykeline yeni telefon ile kýlýç monte ***** />

  KAYNAK

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  O değil de fışkiyeyi kim kırdı..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  heykel düþmaný baþlar varken hala orda durmasý ***** />

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  vandallar iþ baþýnda…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu sefer de kýlýç gitmiþ.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefonu gerçek sanmışlardır : )))

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Telefonun ekranini kiran zihniyete sozum. Amasyanin turizmi icin ve bir mizah anlayisi olarak yapilmis orjinal bir fikir. Tabi bizim ulkemizde bunu anlayabilecek kac insan var. damacanaya hallenen insanlarin sanattan mizahtan orjinal fikirlerden ne anlayabilir ki? O yuzden bu durumu da hor gormuyorum. Akli olan herkes bilebilir mizah amacli yapildigini ama benim ulkemn insanlari bunu bile dusunemez. tarihimize kara bir leke surduler, gavur icadi gibi dusuncelerle devam edin siz. Siz boyle oldukca bu ulke de hep boyle geri kalacak.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Amasya Belediyesi tarafýndan yaptýrýlarak Yeþilýrmak kenarýndaki gezi yoluna konulan ‘Selfie çeken þehzade’ heykelinin telefonu kýrýldý.

  Bugün sabah saatlerinde heykelin önünde fotoðraf çektirmek isteyen vatandaþlar kýrýk cep telefonuyla karþýlaþtý.

  Heykelin elindeki telefonun kýrýlmasýna tepki gösteren Ertuðrul Gürbüz adlý vatandaþ, “Yazýk yani. Güvenlik kameralarýndan kimin kýrdýðý görülür” derken, heykeli çok güzel bulan Mahmut Soysal da, telefonun kýrýlmasýna “Bizde insanlýk yok’ diye deð***** />

  Kýzý Didem ile heykelin yapýlmasýný eleþtiren Yusuf Erdemli ise “Biz yapýlmasýný saçmalýk olarak görüyoruz. Tarihle bu kadar da dalga geçmenin bir manasý yok yani. Artýk kim kýrmýþ ona bakmak lazým” diye konuþtu.

" Amasya’da Selfie Çeken Şehzade konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amasya’da Selfie Çeken Şehzade ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amasya’da Selfie Çeken Şehzade ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
 2. 2 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
 3. 3 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?
 4. 4 Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti! Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti!
 5. 5 iPhone 12 işlemcili 4. nesil iPad Air ön bakış! iPhone 12 işlemcili 4. nesil iPad Air ön bakış!
 6. 6 PlayStation 5 özel etkinliği canlı yayınımızı kaçırmayın! PlayStation 5 özel etkinliği canlı yayınımızı kaçırmayın!
 7. 7 Uygun fiyatlı saat Apple Watch SE ilk bakış! Uygun fiyatlı saat Apple Watch SE ilk bakış!
 8. 8 Amazon Prime Türkiye 8 TL fiyat ile Türkiye'de! Amazon Prime Türkiye 8 TL fiyat ile Türkiye'de!
 9. 9 Apple özel etkinliği sona erdi! Neler tanıtıldı? Apple özel etkinliği sona erdi! Neler tanıtıldı?
 10. 10 Hakkı Alkan Apple Watch'u neden bıraktı? Hakkı Alkan Apple Watch'u neden bıraktı?