Amazon 3D internet üzerinde çalışıyor!


22 Aralık 2018 Cumartesi 16:00
Amazon 3D internet üzerinde çalışıyor!

Firmaların üzerinde çalıştıkları teknolojilerin bir kısmı patent başvurularında ortaya çıkıyor. Son başvurular arasında yer alan Amazon 3D internet teknolojisi dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Amazon 3D internet çalışmalarına başladı!

World Wide Web’in (www) kullanılmaya başlanmasından bu yana neredeyse 30 yıl geride kaldı. Bilginin yayılmasında ve teknolojinin gelişmesinde lokomotif görevi gören internet altyapısı, şimdiye kadar hep iki boyutlu olarak karşımıza çıktı.

Amazon’un üzerinde çalıştığı sistem 3D interneti hayatımıza sokacak gibi duruyor. Patent başvurusunun detayları incelendiğinde akıllı telefon ekranlarının internet sayfalarını görüntülerken içerikleri 3D sunmasının üzerinde çalışıldığı göze çarpıyor.

Amazon 3D İnternet

Üç boyutlu görüntünün elde edilmesinde yükseklik ve derinliğin öne çıkacağı bir sistem kurulacağı belirtiliyor. Reklamların, linklerin, yazıların, resimlerin vb. birbirinden farklı derinlikte yer alacağı sayfalarda içeriklerin birbirinden ayrılması ve istenilen bölümlerin öne çıkarılması hedefleniyor.

Ekrandaki objelerin öne çıkarılmasında sitelerin etkisi olabileceği gibi kullanıcıların da kendi ayarlarını yapabileceği dile getiriliyor. Bu sayede, örneğin bir haber sitesine girdiğimizde, sadece yazıyı ön plana çıkaran bir arayüz kullanabilmemiz mümkün olacak.

Kullanıcı akıllı telefonunu hareket ettirdiğinde 3D arayüzün bu hareketlere bağlı olarak değişmesi planlanıyor. İnternette gezinme alışkanlıklarını kökünden değiştirme potansiyeli olan böyle bir teknolojinin ne derece hayata geçirilebileceğini ise zaman gösterecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amazon 3D internet üzerinde çalışıyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  3 boyutlu internette gezinmek için sanal gerçeklik gözlüğünü ve alıcılı eldivenleri giymek gerektiğini düşünüyorum. Lakin, o internet insanlarda bağımlılık yaparak onları gerçek dünyadan koparabilir.

" Amazon 3D internet üzerinde çalışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon 3D internet üzerinde çalışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon 3D internet üzerinde çalışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!