Okunma

Whatsapp ve Messenger’a büyük rakip!


17 Temmuz 2017 Pazartesi 07:00
Whatsapp ve Messenger’a büyük rakip!

Ünlü e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon, şimdi de Anytime adını verdiği kendi mesajlaşma uygulamasıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Şirket şimdiden, Amazon Anytime uygulamasının potansiyel özellikleriyle ilgili olarak müşterilerine anket uygulamaya başlamış durumda.

Amazon Anytime mesajlaşma uygulaması geliştirme aşamasında!

Sosyal ağlara bile rakip olacak potansiyele sahip olacağı iddia edilen Amazon Anytime, zengin özelliklerle birlikte sunulacak ve tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan karşılama hedefinde olacak. Mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, fotoğraf paylaşımı, fotoğraf ve videolara filtre uygulama, diğer kullanıcılardan bahsetme, çıkartma ve GIF kullanma ile oyun oynama bu hepsi bir arada uygulamasının sunacakları arasında yer alıyor. Ek olarak, servisin güvenli ve şifrelenmiş iletişim sağlamanın yanı sıra hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanılabileceği belirtiliyor.

17-07/17/amazon-anytime-mesajlasma-uygulamasi-sdn-02.png

Son dönemde Amazon’un mesajlaşma ve iletişim pazarında söz sahibi olmak üzere çalışmalar yaptığı görüyoruz. Örneğin, şirketlerin video konferans ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Amazon Chime uygulaması bunlardan birisi oldu. Alexa ise yakın zamanda sesli arama ve mesajlaşma özellikleriyle donatıldı. Bakalım ne zaman sunulacağı şimdilik belirsiz olan Amazon Anytime, Facebook Messenger ve WhatsApp gibi yerini sağlamlaştırmış servisler karşısında başarı gösterebilecek mi?

:: Amazon Anytime’ın Facebook Messenger ve WhatsApp karşısındaki şansı sizce nedir?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Whatsapp ve Messenger’a büyük rakip!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Oooo amazon, alırım bir dal. Firephone ile boyunun ölçüsünü aldı şimdi instant messaging'e mi sulanıyor. Pehhhh. Nal toplar. Whatsapp şu anda domine etmiş durumda. Zor koparırlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence artık bunun olması gerek. Öyle bir sistem olsun ki, tek uygulamadan her şeyi yapabilelim. Bütün özellikler tek yerde olsun. Hem mesaj, hem hikaye, hem yazı yazma, oyun, hatta e-posta işi de buraya taşınabilir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun yapılmıştı var. Telegram diyorlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Whatsapp zaten bunların hemen hemen hepsini insanlara sağlı***** Amazon'un işi hiç de kolay değil..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  onu bunu boşverin internet bedava olsun iletişim çağında internete para ödemek nedir arkadaş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram messenger varken gerisine gerek yok.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Her ne kadar bu kadar mesajlaşma uygulaması fazla desek de her cihaz üretici firmasının kendi cihazlarında kullanacağı kendi markasına ait bir mesajlaşma uygulaması olmasını doğru buluyor. Galiba zaten işler bu doğrultuda gidiyor. RCS denilen yeni sistemde cihazlar birbirlerine whatsapp gibi özelliklere sahip olan operatör destekli bir mesajlaşma hizmetine kavuşacak. Yani büyükçe resimler, videolar gönderilebilen diğer taraftan yazıyor, iletildi gibi bildirimlere sahip olan bir sistem. Anladığım kadarıyla her cihaz kendi mesajlaşma uygulamasına bu tür bir mesajlaşmayı destekleyecek bir altyapı hazırlayacak. Yıllardır Apple zaten bunu yapıyordu. Diğer taraftan benim pek de popüler olmayan Lumia telefonum bile RCS mesajlaşmayı destekliyor. Mesajlaşma daha basit bir hale gelecek. Bunun yanında popüler mesajlaşma uygulamaları telegram, line, whatsapp birer sosyal medya uygulamasına dönüşecek. Zaten böyle bir dönüşüm hali hazırda başlamıştı. Ayrıca RCS destekli mesajlaşmada firmalar müşterilerine daha coşkulu reklamlar, onaylayabileceği formlar, biletler, anketler ve buna benzer şeyler gönderebilecekler. Birazda işletim sistemi ve ona bağlı mesajlaşma uygulamaları da disipline olacak. Belki basit bir tuşlu telefon bile RCS destekli mesajlaşma ile insanlara minik bir cihazla birçok kolaylık sağlayacak..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Rekabet iyidir, bırakın dövüşsünler

" Whatsapp ve Messenger’a büyük rakip! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Whatsapp ve Messenger’a büyük rakip! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Whatsapp ve Messenger’a büyük rakip! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "