Amazon, Covid-19 test kitlerini dünyaya dağıtacak!


27 Mart 2020 Cuma 15:30
Amazon, Covid-19 test kitlerini dünyaya dağıtacak!

Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yeni tip Corona virüsün yayılmasını önlemenin yolları üzerinde çalışıyor. Bezos, Dünya Sağlık Örgütü ile yaptığı video konferansın bir görüntüsünü Instagram hesabında paylaştı. Bezos, gönderisinde Amazon’un Corona virüsü pandemisinde Dünya Sağlık Örgütü’ne yardım etmek için harekete geçme yollarını listeledi. Bezos’a göre Amazon, WHO’ya web desteği sağladı, yapay zeka teknolojisinin pandemiyi haritalamasına entegre etmesine yardımcı oldu. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü materyallerinin tercüme edilmesine yardımcı oldu.

Jeff Bezos

Bezos, Corona virüsü mücadelesi için desteğini sürdürüyor

Jeff Bezos konuyla ilgili olarak “WHO ile şu anki çalışmamız şunları içeriyor: WHO web sitesi için kapasite ve güvenliği artırmak, WHO’nun sahip olduğu açık kaynaklar için ML (makina öğrenimi) ve AI sağlamak, WHO bilgi kataloğunun tercümesine ve transkripsiyonuna yardımcı olmak ve lojistik destek sağlamak” dedi. Ayrıca, Amazon’un teslimat sürücüsü filoları WHO için yardım amaçlı yönlendirilse de, “lojistik desteğinin” ne içerdiği tam olarak açık değil.

View this post on Instagram

Good call with @WHO Director-General @DrTedros today on the global response to #COVID19 and the ways @Amazon and @AmazonWebServices are helping their efforts. Our current work with WHO includes: increasing capacity and security for the WHO website; providing ML & AI for WHO’s Epidemic Intelligence from Open Sources initiative; assisting with the translation and transcription of WHO’s knowledge catalogue; providing logistics support. We also discussed the urgent need for collective action to produce and distribute plentiful COVID-19 test kits. A surplus of fast, effective, easy-to-access test kits would flatten the curve and protect people around the world. I told Dr. Tedros we will continue to help WHO in every way we can in the coming weeks and months.

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on

Jeff Bezos test kitlerini küresel olarak sağlayabilir

Milyarder iş adamı, tüm bunların yanında, Amazon’un test kitlerini teslim etmesine de yardımcı olabileceğini ima etti.

Bezos, “Ayrıca, bol COVID-19 test kitlerini üretmek ve dağıtmak için acil eylem ihtiyacını da tartıştık. Hızlı, etkili, erişimi kolay test kitlerinin fazlalığı tablodaki eğriyi düzleştirecek ve dünyadaki insanları koruyacak. Dr. Tedros’a önümüzdeki haftalarda ve aylarda WHO için yardım edebileceğimizi söyledim.” dedi. Bu da “Bezos, dünya için daha fazlasını mı yapmayı düşünüyor?” sorusunu sorduruyor. Amazon’un test kitlerini üretebilmesi muamma ama dağıtımda söz sahibi olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

İngiltere’de Amazon, milyonlarca evde Covid-19 testi yapmayı kabul etti. Bu testler sağlık çalışanlarından başlayarak halk için kullanılacak. Diğer pek çok Silikon Vadisi milyarderinin aksine Bezos, kişisel servetlerinden herhangi birini Corona virüsle mücadeleye bağışlayıp bağışlamadığı konusunda kamuya açık bir açıklama yapmadı. Bezos dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor. Milyarder Bezos’un net değeri 120 milyar dolar.

Amazon‘un virüsle ilgili son gelişmesi de, Amazon’un depo işçilerine yönelik bir mektuptu. Mektupta şirketin sağlığını korumak için attığı adımlar hakkında endişelerini dile getiren Bezos, “Kendi zamanım ve düşüncem artık tamamen Covid-19’a ve Amazon’un rolünü en iyi nasıl oynayabileceğine odaklanıyor.” dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amazon, Covid-19 test kitlerini dünyaya dağıtacak!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim ülkemiz de test falan yaptıkları yok, bari Amazon göndersin, evde testi biz yapalım. Almanya, G.kore günlük 20-30 bin test yapıyor; bizimkilerin toplam test sayısı, o kadar. Eldiven ve maske fiyatları fahiş fiyatlara satılıyor. Bari eldivenle, maske dağıtın 🙂 Kolonya vereceklerdi, o da yalan oldu. Pardon, dua edecektik.

" Amazon, Covid-19 test kitlerini dünyaya dağıtacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon, Covid-19 test kitlerini dünyaya dağıtacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon, Covid-19 test kitlerini dünyaya dağıtacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!