Amazon, depolarını kapatmayı reddediyor!


17 Mart 2020 Salı 16:55
Amazon, depolarını kapatmayı reddediyor!

Amazon, İspanya ve İtalya genelinde 5 işçinin Corona virüsü testleri pozitif çıkmasına rağmen depolarını kapatmayı reddediyor! Amazon, COVID-19 için pozitif test ettiği üç işçiye rağmen İspanya’daki iki depoyu kapatmayı reddetti.

Amazon depolarında Corona virüsü pozitif çıktı

Amazon’nun Bloomberg‘e doğruladığı habere göre şu anda Avrupa’da beş, İspanya’da üç ve İtalya’da iki çalışanının virüs için pozitif test etmesine rağmen depoları kapatmayacağını söyledi. Madrid dışındaki San Fernando deposu 3.000’den fazla çalışanı barındırıyor. İşçi, şu an depoda iki virüs örneğinin olduğunu söyledi. İkinci depo ise Barselona‘nın hemen dışında bulunuyor ve o da bir vaka bildirdi. Ayrıca kaynak, yönetimin her iki tesisi de kapatmayı reddettiğini söyledi.

Amazon sağlık önlemlerini aldığını söylüyor

Bir sendika sözcüsünün Business Insider’a verdiği demeçte, İtalya’daki işçilerin şirketi protesto edeceği söyleniyor. La Información’a göre Amazon, İspanyol depolarında düzinelerce yeni geçici işçiyi işe alıyor. Perakende devi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, salgın sebebiyle evde kalan insanların artan sipariş talepleriyle başa çıkmak için Nisan ayında 100.000 yeni depo çalışanı işe aldığını ve yine Nisan ayında saatte 2 dolar ödediğini açıklamıştı. Amazon, karantinada olan işçilere destek sağladığını söyledi. Amazon’dan bir sözcü, “Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği temel kaygımızdır. Yerel ve uluslararası sağlık otoritelerinin kurallarına uyuyoruz ve dünyadaki merkezlerimizde bir dizi önleyici sağlık önlemi uyguladık.” dedi.

Amazon, Corona virüsü çıkan fabrikalarını kapatmak istemiyor

Uluslararası UNI Küresel Birliği Genel Sekreteri Christy Hoffman, Amazon’un kararını kınadı. Hoffman Business Insider’a verdiği demeçte şunları söyledi:

“Amazon, ofis çalışanlarına COVID-19’un yayılmasını önlemek için evde kalmalarını söyledi, ancak söz konusu depolar olduğunda bu endişeye yer yok. Depo tesisindeki işçileri korumak, sosyal mesafeye teşvik etmek yerine şirket, tüketici talebindeki artışı karşılamak için dışarıdan daha fazla çalışan getiriyor. Amazon, virüsün yayılmasını önlemek için mümkün olan her önlemi almalı. El dezenfektanı ve su satışlarından nakit para almamalı. Gerekli önlemler alınmadan şirket, işçileri ve daha geniş bir topluluğu riske atabilir.”

Amazon, gerekli sağlık önlemlerini aldığını söylüyor.

Aslına bakılırsa Corona virüsü salgını, büyük şirketlerde yüksek ücretli teknoloji çalışanları ile kafeteryalarda, perakende mağazalarda ve depolarda çalışan saatlik veya geçici işçiler arasındaki farkları vurguladı. Fakat büyük ABD teknoloji firmalarının çoğu işe gelemeyen veya hastalanan çalışanlarına mali destek sözü verdi. Amazon lojistik işçilerine ücretsiz izin verilmesi durumunda iki hafta ücretli hastalık izni vereceğine dair söz verdi. Amazon ayrıca depo işçilerini de içeren şoförler ve mevsimlik işçiler için 25 milyon dolarlık bir “yardım fonu” kurdu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon, depolarını kapatmayı reddediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon, depolarını kapatmayı reddediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon, depolarını kapatmayı reddediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!