Amazon’dan kargo teslimatı ile ilgili iddialı hedef!


24 Kasım 2019 Pazar 18:30
Amazon’dan kargo teslimatı ile ilgili iddialı hedef!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, yeni hedefini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Amazon siparişleri 30 dakika içerisinde teslim etmeyi hedefliyor. Amazon’un kargo teslimatı hedefi için en önemli kilometre taşının yapay zeka olacağını düşünülüyor.

Amazon’un bir süredir konuyla ilgili belli yatırımlar yaptığı biliniyordu. Önümüzdeki süreçte bu zamana kadar harcanan paraların fazlasıyla üstüne çıkılması planlanıyor. Ön görülen harcama 35 milyar dolar civarında.

Amazon kargo teslimatı için robotlara güvenecek

Amazon kargo teslimatı konusunda hedeflerini büyütmek için 2012 yılında Kiva Systems isimli start-up’ı satın almıştı. Kargoları hedeflenen hızda teslim edebilmek için Amazon yetkilileri, yapay zeka ürünü robotlara ihtiyaç duyduğunu düşünüyordu. Bu yüzden de Kiva Systems’i bünyelerine kattılar.

FedEx, UPS gibi büyük kargo firmaları son dönemde drone teknolojisi için yatırım yapmakta. Amazon da şu anda ABD’de kargoları drone ile müşterilerin direkt kapısının önüne bırakıyor. Teslimat sürecinde teknolojiden faydalanmayı sadece bunun ile sınırlı tutmak istemeyen e-ticaret firması, depolarında da yapay zeka ürünü robotlar kullanmak istiyor. Robotların sipariş edilen ürünleri raflardan alıp bir sonraki aşama için gerekli yere götürme işlemini insanlardan daha koordine, güvenli ve hızlı yapabileceği düşünülüyor. Böylece teslimatlar 30 dakikada gerçekleştirilecek.

Aynı zamanda Amazon, Kiva Systems’den bağımsız olarak bir süredir kaldırımda yürüyen dört tekerlekli teslimat robotlarını test ediyor. Testler Snohomish, Washington ve California’da gerçekleştiriliyor. Firma yetkililerine göre kaldırımda yürüyen robotlar için en büyük soru işareti park edilmiş araçlar olacak. Kısacası şirket kargo sürecinin çoğu aşamasına robotları entegre ederek bu süreci hızlandırmayı hedefliyor.

Tabii bu durum herkesin son yıllarda aklında olan soruyu tekrar hatırlatıyor. Yakın zamanda otomasyon nedeniyle insanlar işsiz mi kalacak? Bu sorunun cevabı için ise birçok görüş var fakat henüz ortak bir fikir yok.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Amazon’dan kargo teslimatı ile ilgili iddialı hedef!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu amazonda da Aliexpress gibi %20+%18+%20=%58 vergi var mı?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Drone ile teslimatı ülkemizde yapmaya kalksa yeminle o drone bi daha geri dönmez kalktığı yere

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi geldik evde yoktunuz der bunlarda artık.

" Amazon’dan kargo teslimatı ile ilgili iddialı hedef! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’dan kargo teslimatı ile ilgili iddialı hedef! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’dan kargo teslimatı ile ilgili iddialı hedef! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!