Okunma

Amazon Karikatür İşine Giriyor


11 Nisan 2014 Cuma 06:30
Amazon Karikatür İşine Giriyor

Online alışveriş sitesi konusunda dünyanın en önemli platformlarından biri ve başta e-kitap okuyucu tablet olmak üzere çeşitli teknoloji segmentleri ile bilinen, son dönemde ise ilginç satın alımlarıyla adından söz ettiren Amazon, bu kez de karikatür eksenindeki dijital yayınlarıyla tanınan, hatta çoğu otoriteye göre bu alanda en iyisi olan ComiXology adlı şirketi bünyesine kattı.

2007 yılında kurulan ComiXology, ülkemizde de büyük ilgi gören Walking Dead dizisinin de karikatür alanındaki isim hakkını elinde bulunduruyor. Artık Amazon‘un sahibi olduğu şirketin bunun yanı sıra Marvel, DC Comics gibi çizgi roman konusunda etkin şirketlerle iş birlikleri bulunuyor.

Amazon, satın alımla ilgili bedeli paylaşmazken, ComiXology‘nin çalışmalarını hali hazırdaki merkezinde sürdüreceği açıklandı. iOS, Android, Kindle Fire ve Windows Phone platformlarındaki dijital karikatür uygulamalarıyla bilinen ComiXology’nin satın alımının ardından yapılan açıklamalar ise Amazon‘un yine teknoloji dünyasını şaşırtmayı hedeflediğini gözler önüne serdi.

Neler olacak?

Amazon‘dan yapılan açıklamada ComiXology’nin bünyelerine katılmasıyla birlikte dijital karikatür yayıncılığına yeni bir yüz kazandırmak ve bu konuyu adım adım ileriye taşımak üzerinde yoğunlaşılacağı açıklandı.

İlk etapta uygulama mağazalarında karikatür yayınlarına dair uygulamaların yayınlanmaya devam edeceği rahaltıkla öngörülebilir. Bunun dışındaki geliştirmelerin ise teknoloji alannda iyileştirme/geliştirme şeklinde olması da beklenebilr.

:: Dijital karikatür okur musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amazon Karikatür İşine Giriyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    karikatür mü? ÇİZGİ ROMAN olmasın :s

" Amazon Karikatür İşine Giriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon Karikatür İşine Giriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon Karikatür İşine Giriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "