Okunma

Kindle 2 Satışa Çıktı


24 Şubat 2009 Salı 14:44
Kindle 2 Satışa Çıktı

Amazon’un kablosuz erişim destekli kitap okuyucusu Kindle 2, kullanıcıları yeni özelliklerle cezbetmeye aday bir ürün. Öncelikle oldukça ince olan yeni Kindle sadece 9,1 mm kalınlığa sahip. Üründeki ekran 800×600 piksel ve önceki nesle göre daha iyi gri tonlama yapıyor. Tabii ki yeni Kindle’ı özel yapan şey, kablosuz bağlantı teknolojisi. Hayır, WiFi gibi bir teknolojiden bahsetmiyoruz.

Yeni Kindle Nasıl Bağlanıyor?

3G teknolojisini kullanan ve bunun adına Whispernet diyen Amazon.com, Kindle 2 için tüm ücretleri önceden ödenmiş bir erişim imkanı sunuyor. Dolayısıyla kullanıcılar (ABD’deki kullanıcılardan bahsediyoruz) kablosuz ağ aramak yerine her an her yerde yeni yayınları indirebiliyorlar ve tümleşik basit bir internet tarayıcıyla internette gezebiliyorlar. Tabii bu tarayıcı ancak metin yoğunluklu sitelerde doğru çalışabiliyor.

Kindle 2 sürekli kullanabileceğiniz 3G bağlantısı sayesinde kullanıcılara kitapları anında internet üzerinden gönderebiliyor. Yani sanal kitapçıyı artık Kindle 2 üzerinden takip edip yeni kitapları alabilirsiniz. Bilgisayardan Kindle’a bir şeyler atmanız artık gerek olmasa da atmanız mümkün: PDF dosyalarını ve müzikleri Kindle’a gönderebilirsiniz.

Sadece Amerika’da

Kindle 2, şu sıralarda Amerika’daki Amazon.com’da satışta. Bilmiyoruz ki ülkemize gönderirler mi, ama  satın alabilseniz bile, Türkiye’de 3G erişimi kullanamayacağınız için, ürünün birçok yeteneğinden mahrum kalacaksınız.

:: Kindle Türkiye’de olsa, satın alır mıydınız?

Bilgi için: Amazon Kindle 2
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kindle 2 Satışa Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kindle 2 Satışa Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kindle 2 Satışa Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "