Okunma

Amazon Linux’e Kucak Açtı


01 Mart 2008 Cumartesi 22:00
Amazon Linux’e Kucak Açtı
Yasal müzik dinleme sıkıntısı çeken Linux kullanıcıları, artık Amarok ile uyumlu fakat kısıtlı Magnatune arşivine bağımlı değiller. Amazon, Linux kullanıcıları için DRM koruması olmayan MP3 dükkanındaki kısıtlamaları kaldırdı.

Amazon tarafından yayınlanan MP3 Downloader‘ın artık Ubuntu 7.10, Gutsy, Debian 4 Etch, Fedora 8 ve OpenSUSE 10.3 ile uyumlu sürümü mevcut. Programı kurduktan sonra Linux kullanıcıları tam albümleri de Amazon.com‘un MP3 sayfasından satın alabiliyor. Alınan parçalar, Amazon MP3 Downloader ile çabucak indiriliyor. Amazon bu sayede müşteri kitlesini bir hayli genişletmeyi hedefliyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Amazon MP3
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Amazon Linux’e Kucak Açtı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu mu eksik

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Amarok’dan iyi bir müzik player dünyada yok. Winamp ile karşılaştırılamaz bile. foobar biraz yakın amarok’a ancak onun da eksikleri var. Amarok2 çıkınca, windows için de göreceğiz. O zaman kullanıcılar, winamp’ı foobar’ı bırakıp Amarok’a adım atar inşallah..

    Amazon’un yaptığı iş ise Linux kullanıcıları için iyi bir gelişme. Darısı Adobe’nin başına. Photoshop’un ve Flash Player (x64) ‘ın Linux sürümlerini bekliyoruz 5-6 gözle :))

Geri bildirim