Okunma

Amazon’dan büyük hata!


17 Ekim 2017 Salı 07:00
Amazon’dan büyük hata!

Amazon’un Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren şubesi tarafından büyük bir hata yapıldı ve uzun süredir beklenen cihazlar adaptörsüz şekilde teslim edildi!

Amazon bu hatayı nasıl yaptı?

Nintendo tarafından ön siparişe açılan SNES Classic Edition adlı konsollar büyük ilgi görürken, Amazon US tarafından da birçok ön sipariş alındı ve bu siparişlerin teslimatına sonunda başlandı. Fakat ne yazık ki işler Amazon US’in istediği gibi gitmedi.

Çünkü ABD’nin dört bir yanından SNES Classic Edition siparişi veren kullanıcılar, paketleri ellerine ulaştığında içerisinde güç adaptörü bulunmadığını farkettiler. Kutunun içerisinde yalnızca USB kablosu bulunuyordu.

Durum böyle olunca da şirkete gelen şikayetler bir anda dağ boyutuna ulaştı denebilir. İşin daha da ilginci firmanın teslimatını gerçekleştirdiği SNES Classic Edition konsollarının paketlerinde, Active Boeki K.K. adlı dağıtıcının ismi yer alıyordu.

Bu şirketin Nintendo’nun Güneydoğu Asya ve Orta Doğu şubelerinde dağıtımcı olarak görev yaptığını söylersek, işin neden garipleştiğini daha rahat anlayabileceğinizi düşünüyoruz. Şimdilik şirket tarafından neden bu bölgenin konsollarının satıldığı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı ama kullanıcılara güç adaptörlerinin gönderilmeye başlanacağını hatırlatalım.

:: Bu hatayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Amazon’dan büyük hata!”

  1. ilker dedi ki:

    Şakamısın arkadaşlar? O kutulardan adaptör çıkmıyor zaten. Kutu üzerinde de yazıyor. Boş boş haber yapıyorsunuz…

" Amazon’dan büyük hata! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’dan büyük hata! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’dan büyük hata! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "