Okunma

Amazon Spotify’a rakip olmayı planlıyor!


27 Nisan 2019 Cumartesi 15:00
Amazon Spotify’a rakip olmayı planlıyor!

Amazon, Alexa özellikli cihazlar için ücretsiz bir müzik hizmetini çok yakın zamanda duyurmuştu. Music Business Worldwide, Amazon’un yeni müzik akış hizmeti üzerinde çalıştığını bildirdi!

Amazon yeni müzik hizmeti ile Spotify’a rakip olacak!

Amazon Music uygulamasının Alexa özellikli cihazlar için ücretsiz müzik hizmeti sunmasının ardından şirket, yeni bir müzik akış hizmeti ile karşımıza çıkmayı planlıyor.

Şirketin henüz Amazon Music uygulaması üzerinde mi yoksa yepyeni bir uygulama üzerinde mi çalıştığı net değil. Fakat raporlara göre şirket, ABD için 15 dolara yayınlayacağı bir hizmet sunacak. Şirket, bu müzik akış hizmeti ile daha yüksek kaliteli müzik ve daha büyük bir müzik kütüphanesi sunmayı planlıyor.

Amazon yeni müzik hizmeti ile Spotify'a rakip olacak! - ShiftDelete.Net

MBW’nin açıklamasına göre “Şirket, CD kalitesinden daha yüksek bir bit hızı ile müzik yayın hizmeti üzerinde çalışıyor. Ayrıca şu anda ne kadar katalog genişletebileceklerini ve kataloglardaki müzik hakları konusunda nasıl pazarlık yapabileceklerini araştırıyorlar.” dedi.

Şirket Spotify’dan ayrışmayı şirket geniş bir kütüphane ve daha yüksek ses kalitesi ile başarabileceğini düşünüyor. Ancak, şirketin bu çok sayıda hizmet stratejisi zorlu ve daha dikkat edilmesi gereken bir süreç haline geliyor.

Bununla birlikte önemli bir avantaj olarak da tüm müzik akışı tekliflerini bir araya getirmenin bir yolunu bulursa gerçekten yenmesi zor bir rakip olacaktır. Tabii ki ülkemize böyle bir hizmetin ne zaman geleceği veya fiyatlandırma konusunda nasıl bir yol izleneceği bilinmiyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon Spotify’a rakip olmayı planlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon Spotify’a rakip olmayı planlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon Spotify’a rakip olmayı planlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "