Amazon’un teslimat süreleri uzayabilir


23 Mart 2020 Pazartesi 17:00
Amazon’un teslimat süreleri uzayabilir

Amazon‘un teslimat gecikmeleri, ABD ve Avrupa’daki birçok müşteri için en az bir ay kadar daha uzayabilir. Bu da işlerinde perakende devine güvenen satıcılar arasında panik yaratacak gibi gözüküyor. Amazon, ABD’deki Covid-19 salgını ile başa çıkmak için mücadele ediyor. Fabrikalarını kapamamak için uğraşı veriyor. Bazı Amazon tüccarları ise satışlarının yüzde 90’ınını bu platform üzerinden gerçekleştiriyor.

En erken Nisan ayına kadar ürünler gönderilemeyebilir

Siteyi izleyen New York araştırma firması Marketplace Pulse’nin kurucusu Juozas Kaziukenas konuyla ilgili olarak yaklaşık 250.000 tüccar tarafından satış yapılan Amazon’da on milyonlarca ürünün en erken Nisan ayına kadar pek çok Amazon müşterisi tarafından kullanılamayacağını söyledi. Kaziukenas, “Bu Amazon’un gördüğü en büyük aksaklık ve müşteriler başka bir yerde alışveriş yapmaya başladıkça satışlar azalacak. Çünkü daha hızlı teslimat aranıyor. Satışçılar üzerindeki etkisi olumsuz yönde büyük olacak.” dedi.

Amazon’un deposu

Satıcı şimdilik müşterilere hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmak için Amazon tarafından sağlanan şirket içi teslimat hizmetine güveniyor. Beklenen teslimat, Prime için aylık veya yıllık ücret ödemeyen, gönderi indirimlerini ve diğer avantajları içeren Amazon müşterileri için oldukça yavaş olacak gibi görünüyor.

Hijyen ürünlerine öncelik veriliyor

Amazon , kalabalık mağazalardan kaçınan müşterileri için çevrimiçi olarak yiyecek ve diğer ev ihtiyaçları satın alan müşterilerin siparişlerindeki artışa ayak uydurmak için mücadele ediyor. Şirket Salı günü, bağımsız satıcılara ait envanterin paketlenerek Amazon müşterilerine gönderildiği depo ağında öncelikli olmayan mal gönderilerini barındırmayacağını söyledi. Şirketin amacı, insanların şu anda satın aldıkları ürünlerle depoları stokta tutmak. Tuvalet kağıdı, çamaşır suyu ve dezenfektan mendiller gibi.

Amazon, hijyen ürünlerine öncelik veriyor.

Bu, e-ticaret devinin geçici olarak televizyon ve oyuncak gibi öncelikli olmayan gönderileri kabul etmediği anlamına geliyor. Amazon ayrıca, depo çalışanlarını ve teslimat sürücülerini güvende tutma baskısı altında çalıştırmaya zorluyor. Şirket, 100.000 çalışanı için geçici olarak ücret artışı planını açıklamıştı.

Amazon, “Müşterilerimize hizmet ederken aynı zamanda çalışanlarımızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için; lojistik, nakliye, tedarik zinciri, satın alma ve üçüncü taraf satıcı süreçlerimizi, daha yüksek önceliğe sahip olan stoklama ve teslimat önceliklerine göre değiştirdik “dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon’un teslimat süreleri uzayabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’un teslimat süreleri uzayabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’un teslimat süreleri uzayabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!