Okunma

Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu!


05 Mart 2018 Pazartesi 10:30
Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu!

Amazon Türkiye’nin ne zaman hizmete gireceği belli oldu. Şirketin İstanbul’da aradığı dev ofis ve yapacağı yatırımlar hakkında da önemli bilgiler ortaya çıktı. Eğer bilgiler doğruysa, dünyanın en büyük alışveriş platformlarından Amazon, kısa süre içerisinde ülkemizde de resmi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Amazon, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pek çok pazara giriş yapacağını açıklamıştı. İlk olarak, Amazon.de Türkçeleştirilmiş ve Türkçe canlı destek devreye alınmıştı. Şirketin Türkiye faaliyetlerine Amazon.com.tr üzerinden devam etmek için yaptığı çalışmalar hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Amazon Türkiye kısa süre içerisinde açılacak

Amazon Türkiye

Gelen bilgilere göre Amazon, İstanbul şehir merkezinde 4-5 bin metrekare büyüklüğünde bir ofis arıyor. Uluslararası bir emlak şirketini görevlendiren Amazon, büyük ihtimalle Beşiktaş, Şişli veya Maslak’ta büyük bir ofis tutacak. 4 ya da 5 bin metrekare büyüklüğünde olması beklenen ofis, şirketin Türkiye’deki yönetim, pazarlama ve destek faaliyetlerinin merkezi konumunda olacak.

İstanbul şehir merkezindeki ofis ek olarak, şirketin şehir merkezinin dışında bir de depo kurması bekleniyor. Anadolu tarafında olması beklenen depo, şirketin kuracağı kargo şirketinin de merkezi olacak.

Kendi kargo şirketini kuruyor

Amerika başta olmak üzere, bulunduğu bazı ülkelerde kendi kargo ağına sahip olan şirket, ülkemize de kendi kargo şirketiyle geliyor. Benzer bir özel kargo hizmeti, şu an Hepsiburada tarafından HepsiExpress adıyla sunuluyor. Özel kargo hizmetlerinin en önemli özelliğiyse maliyet avantajı.  Tüm iş akış süreçleri tek bir firma tarafından yönetildiği için kargo maliyetleri minimum düzeyde tutulabiliyor.

Gelen bilgilere göre Amazon 2018 bitmeden Türkiye’deki operasyonlarını başlatacak. Alexa ve Kindle gibi ürünlerini de ülkemizde kullanıma sunacak olan firma, hem kargo şirketi hem deposu hem de donanım ürünlerinin yerelleştirme ile ülkemizde büyük bir yatırımla gelmiş olacak.

::E-ticaret devinin ülkemizdeki yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

7 yorum - “Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu!”

 1. Kerim dedi ki:

  Gelmesinin engellenmesi daha iyi olur. Bir de gelmeyip ne yapacak Avrupanin en buyuk hava limanini yaptik.

 2. ScienceNET dedi ki:

  Rekabet kızışır. Bakalım ne yapabilecek?

 3. Hoşgeliyorsun Amazon dedi ki:

  Alexa ve Kindle heyecanlanmak için başlı başına bir sebep.

  1. Kerim dedi ki:

   ??? Bence sen boyle seylere kafayi yorma. Alexa alma mesela. Butun iletisim trafigin amerikadaki alexa nin abilerine gonderiliyor. Kindle neden alacaksin ki, kendi kitabini bile yukleyemiyorsun. Onun yerine cok dah iyi, cok daha guzel, kendi e-kitabini yukleyebilecegin cihazlar mevcut. Onlardan al. Bence markaya o kadar takilma.

 4. frejmo dedi ki:

  Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu!
  (Yakın zamandaymış)

 5. Erhan dedi ki:

  güzel haber, bekliyoruz

 6. Hasan dedi ki:

  Iyi olur, hepsiburada ve aras kargo eziyetinden kurtuluruz

" Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon’un Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "