Amazon ve Ücretsiz İçerik Yayını


30 Mart 2014 Pazar 18:30
Amazon ve Ücretsiz İçerik Yayını

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal, yayınladığı bir haberde Amazon’un kendi TV yayın hizmetini önümüzdeki aylarda kullanıma sunabileceği dedikodularının yayıldığını belirtmişti. Amazon ise bu gelişmeyi kısa sürede yalanladı.

Wall Street Journal’ın haberine göre şirketin sunacağı yayın tamamen ücretsiz olcak ancak reklamlardan beslenecekti. Bu tanıma göre Amazon’un -sözde- TV hizmeti, Spotify’ın TV sürümü gibi işleyecekti.

Şirket, konuyla ilgili olarak “Çoğunlukla yeni şeyler deniyoruz ancak şimdilik ücretsiz yayın hizmeti sunmanyı düşünmüyoruz.” açıklamasında bulundu. Tabii teknoloji piyasasında umutları kesmemek gerek.

İddialara göre Amazon proje taslağını potansiyel partnerlerine sunmuş. Ancak çeşitli kaynaklar Amazon’u bu konuda uyarmışlar ve projenin her an sekteye uğrayabileceğini bildirmişler.

Yine çeşitli kaynaklardan aldığımız duyumlar, Amazon’un konuyu Silikon Vadisi kültürünü anlatan Betas adlı dizinin yapımcıları ile görüşmüş. Betas’ın ikinci sezonu çekilir mi henüz bilmiyoruz ancak Amazon’un bu konuda bir isteği var gibi duruyor.

Amazon, son zamanlarda yıllık ücretini 99 dolara çıkardığı Prime hizmetine mümkün olduğu kadar fazla üye çekme niyetinde olduğundan reklamlardan gelir sağlayacağı ücretsiz yayın platformu ile bir nevi kendi TV’sini kurma isteğinde olabilir.

Prime yalnızca daha hızlı gönderi değil, yayın hizmeti açısından da büyük önem taşıyor. Şimdiye kadar çevrimiçi yayın, Amazon’un içindeki ölü bir gelir kaynağı olarak görülüyordu. Ve Prime hizmetinden faydalanan kullanıcıların Amazon’dan (ve yalnızca Amazon’dan) içerik alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu unutmamak gerek.

:: Bu belirsizliğin arasında Amazon ilerleyen haftalarda ücretsiz bir yayın hizmeti sunar mı?
yazarAhmet Vural

Birçok farklı ekonomi ve bilişim yayınında yazarlık ve çevirmenlik yapmış olan Ahmet SDN'de popüler teknolojiden silikon plakalara kadar geniş bir yelpazede haberleriyle bizlerle.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Amazon ve Ücretsiz İçerik Yayını konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Amazon ve Ücretsiz İçerik Yayını ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Amazon ve Ücretsiz İçerik Yayını ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ücretsiz oyun nasıl alınır? - Epic Games oyunları Ücretsiz oyun nasıl alınır? - Epic Games oyunları
  2. 2 Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video) Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video)
  3. 3 Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod! Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod!
  4. 4 iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden? iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden?
  5. 5 Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme! Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme!
  6. 6 Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır? Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır?
  7. 7 iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir! iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir!
  8. 8 iPhone SE vs iPhone 8 Plus - Bu hatayı yapmayın iPhone SE vs iPhone 8 Plus - Bu hatayı yapmayın
  9. 9 5.699 TL'ye en iyisini topladık: Sinerji Spica 5.699 TL'ye en iyisini topladık: Sinerji Spica
  10. 10 Photoshop'u bitiren uygulama! Adobe Photoshop Camera Photoshop'u bitiren uygulama! Adobe Photoshop Camera