Okunma

AMD 45 Nanometre Yolunda


21 Temmuz 2008 Pazartesi 21:00
AMD 45 Nanometre Yolunda
AMD‘nin kurtuluş planları arasında bir de 45 nanometre üretim seviyesine inerek maliyetleri düşürmek. Planlanan zamana göre giderse bu senenin son çeyreğinde 45 nanometre işlem sürecinden geçen ürünleri piyasaya sürmeyi hedefleyen AMD, bu şekilde piyasayı biraz daha memnun edecek. En kötü ihtimalle  45 nanometreye geçişle birlikte psikolojik olarak müşteriler biraz daha rahatlayacak.

Tamamen 45 Nanometre Ne Zaman?

AMD’nin tamamen 45 nanometreye kısa süre içinde geçme planı var. Tabii işlemcilerin üretim bandına girip kutulanarak kullanıcıya yollanması arasında üç aylık bir süreçten bahsedildiğini düşünürsek, işler biraz uzayabilir. AMD’nin hedefi ise 2009’un ortasından itibaren fabrikaları tamamen 45 nanometreye geçirmek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" AMD 45 Nanometre Yolunda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD 45 Nanometre Yolunda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD 45 Nanometre Yolunda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "