Okunma

AMD’den 45 nm Çift Çekirdek Süprizi


17 Şubat 2009 Salı 13:33
AMD’den 45 nm Çift Çekirdek Süprizi

AMD’nin yeni Callisto kod adlı işlemcisi, 45 nm teknolojisine sahip olacak. Çift çekirdekli işlemcinin 1 MB L2 önbelleğinin yanında, tam 6 MB‘lık bir L3 önbellek bulunacak. AM3 soketiyle uyumlu olması beklenen işlemcinin çıkış tarihiyle ilgili kesin bir bilgi yok ama tahminler 2009’un 2. çeyreği yönünde. Bakalım Intel’in çift çekirdek krallığına son verebilecek mi.

:: AMD’nin Callisto’su başarılı olacak mı? Tahminler buraya.
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AMD’den 45 nm Çift Çekirdek Süprizi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sen bir harikasın amd başka bir şey demiyorum çünkü
    tüketicinin ihtiyacına göre işlemci çıkarıyor kimse amdyi küçük görmesin her firmanın eksiği olabilir ama
    amd onca hengamenin içinde boğuşarak iş yapıyor bayağıda güzel işlemci çıkarı***** çekirdekli bir işlemci orta direğin ve en alt direğin en büyük ihtiyacı idi az elektrik yakması ve ucuz olması iyi bir performans vermesi hepsini amd bir işlemcide birleştirerek sanki bizim için özel işlemci çıkarıyor daha ne istiyorsunuz. intel hala core i7 de takıldı kaldı çift çekirdekli 0,45 mıkronlaüretilmiş bir çift çekirdekli celeron ve türevlerini hala çıkaramadı yani orta direk ve alt direk pazarını kaybetti türkiyede halbuki celeron 1300 leri hala hiçbir sıkıntı çekmeden kullanı***** 35 wat tdp li celeronları 0,45 mikronla üretmek şartı ile bir an önce çıkartmalı

" AMD’den 45 nm Çift Çekirdek Süprizi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den 45 nm Çift Çekirdek Süprizi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den 45 nm Çift Çekirdek Süprizi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "