Okunma

AMD’den CrossFire için şaşırtan karar!


24 Eylül 2017 Pazar 07:00
AMD’den CrossFire için şaşırtan karar!

AMD’nin geçtiğimiz ay tanıtımını gerçekleştirdiği RX Vega ekran kartları için düzenlediği etkinlikte, CrossFire teknolojisinden söz etmemesi donanım dünyasının dikkat çekerek, bazı soru işaretlerine neden olmuştu.

AMD, CrossFire teknolojisine veda mı ediyor? sorusu bugün yayınlanan yeni bir sürücü ile tekrar gündeme gelirken, AMD yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile bu konuya son nokta koyuldu.

AMD, CrossFire teknolojisine veda etti!

Yeni Radeon RX Vega kartlarında çoklu GPU desteğini aktif hale getiren Radeon Software 17.9.2 sürücüsünün kullanıcılara sunulması ile birlikte, AMD’nin CrossFire ismine veda ettiği kesinleşmiş oldu.

Ancak, AMD’nin sadece CrossFire ismini kullanmayı bıraktığını ve hali hazırda çoklu GPU desteği sunmaya devam ettiğinin altını çizmek isteriz.

17-09/24/small_radeon-vega-rx-64-and-box.jpg

DX 11 ve DX 12 arasında oyunlarda çoklu ekran kartı desteğini aktif etmek için oldukça farklı yöntemler kullanılıyor. Bu nedenle DX 12 teknolojisi ile birlikte çoklu ekran kartı için çok daha esnek ve güçlü yöntemler sunulurken, geliştiricilerin çok daha kapsamlı çalışmalar yapması gerekiyor.

DirectX 12 teknolojisine oldukça önem veren AMD‘nin bu alanda sağlayacağı başarıları ilerleyen zamanda hep birlikte göreceğiz.

:: Sizce, birden fazla ekran kartı kullanmak verimlilik sağlıyor mu?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“AMD’den CrossFire için şaşırtan karar!” üzerine 3 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ne acayip bir haber anlayışınız var ***** çok konuda iyi giderken güzel bir etkileşim sağlarken bu başlıklarla yaptığınız oltalama gerçekten çok acayip.

  crossfire için şaşırtan karar başlığının altında sadece isim değiştiğini okuyoruz ki oda haberin ortaları***** da kalma süresinin arttırılmasına verdiğiniz önemin yanında dürüst birer birey olmaya da özen göstermelisiniz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadar kart alıp bitcoin vs isleri ile uğraşanlar o bitcoin olayi patlayınca görücem onları ellerinde kamyonla ekran kartı var ki şuan düşüşte bitcoin . Millette panik havası. Bakalim ne olacak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Başlığa bak İçeriğe bak. Aynı haber siteleri gibi oldunuz. Çoklu ekran kartı desteği devam ediyorsa banane isminden?

Yorum yazın

Geri bildirim