Okunma

AMD’den Gizli Toplantı


07 Kasım 2007 Çarşamba 22:00
AMD’den Gizli Toplantı
Her ne kadar toplantıda dinlediğimiz her şeyin gizlilik anlaşması altında olduğunu belirtmek zorunda olsak da, sizlere birkaç ipucu verebiliriz sanırız. AMD bu toplantıda yeni gelen Spider platformunu ayrıntılı şekilde basın mensuplarıyla paylaşırken, bu platformun bileşenleri olacak olan Phenom işlemcilerinin modellerinden (ve yeni gelecek diğer işlemcilerden) bahsetti. Şüphesiz ki Phenom işlemcilerinin tüm özelliklerini AMD’nin yeni çoklu grafik işlemcisi mimarisiyle beraber destekleyecek bir yonga da kaçınılmaz durumda. Bunu da tahmin etmek zor olmasa gerek.

Radeon HD 3000 Serisi de Yolda

Daha önce, farklı kaynaklar tarafından yayınlanan bilgiler ışığında duyurduğumuz üzere, AMD’nin Spider’ında en önemli bileşenlerden (ya da geriye kalan diğer bileşen) birisi de en yeni grafik kartları. Radeon HD 3000 ismiyle geleceği bilinen grafik kartları, daha az enerjiyle daha fazla iş yapabilecek. Açıkçası, henüz ürünleri görmedik; fakat tahminen her yerde bahsi geçen güç tüketimindeki gelişmeler daha sessiz kartları görmemizi sağlayacak.

AMD’den Bahadır Erbaş ve Giuseppe Amato.
İmzaladığımız gizlilik sözleşmesi sebebiyle, bugüne kadar yazdığımız haberlerden daha fazla bilgiyi veremediğimiz için üzgün olsak da, müteakip AMD organizasyonları için olay yeri inceleme ekibimizi hazırda tuttuğumuzu ve ayın ortasından sonra kalkacak ambargo ile tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacağımızı belirtmek isteriz. Gerçi Uzak Doğulu olup gizlilik sözleşmesi gibi şeyleri dinlememek de vardı; ama kısmet değilmiş. 🙂

Bilgi için: AMD
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AMD’den Gizli Toplantı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yapsınlar yapsı***** çevreci hemde kesemizin dostu girişimlerr ***** her zaman son kullanıcıya yansır.Kalite artar,fiyat ucuzlar vs.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    madem gizli tutulacak niye basın mensupları çağırılıyor ki o zaman

" AMD’den Gizli Toplantı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Gizli Toplantı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Gizli Toplantı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "