Okunma

AMD’den Tasarrufa Devam


22 Nisan 2008 Salı 21:00
AMD’den Tasarrufa Devam
AMD bir tane yeni üretim bir tane de yeniden isimlendirme yaptığı enerji tasarruflu işlemcileriyle birlikte, gücünüzü daha verimli kullanmanıza imkân veriyor. Yeni işlemcilerden Athlon X2  4450e, 2,3 GHz hızında çalışıyor ve 45 Watt ısıl tasarım gücüne sahip. Athlon X2 4050e ise 2,1 GHz hızında ve yine 45 Watt’lık bir işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Her iki ürün de Brisbane kod adlı çekirdekte toplam 1 MB ikinci seviye önbelleğe sahipler.

Yeniden İsimlendirilen İşlemci

Aslında işlemcilerden Athlon X2 4050e, daha önceki Athlon BE-2350 modelinin yeniden isimlendirilmiş hâli. Bu şekilde garip bir isimlendirme daha AMD’nin alıştığımız isimlendirme şekline yakınlaşmış durumda. Şikayetçi değiliz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Tasarrufa Devam konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Tasarrufa Devam ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Tasarrufa Devam ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "