Okunma

AMD’den Yeni Phenom’lar


26 Mart 2008 Çarşamba 22:00
AMD’den Yeni Phenom’lar
AMD nihayet beklenen işlemcileri piyasaya sürmeye başladı. Öncelikle üç çekirdekli işlemciler, muhtemel fiyatları açısından çok dikkat çekiyor ve sabırsızlıkla bekleniyordu. Yeni dört çekirdekli Phenom işlemciler ise, daha önceki ürünlerde oluşan bir hata sebebiyle bir miktar gecikti. Neyse ki, AMD bu sorunu aştı ve sorunsuz işlemcilerle geldi. Yeni işlemciler arasında beş tane dört çekirdekli iki tane de üç çekirdekli işlemci bulunuyor.


Yeni Modeller Neler?

AMD‘nin yeni Phenom‘ları arasında beş tane 9×50 model numaralı ürün var. Bu ürünlerde isimlerdeki x yerine model farklarını belirten rakamlar geliyor. Modeller 9850, 9750, 9650 ve 9550 olarak isimlendirilmiş durumda. Aralarında sadece saat çarpanı farkı mevcut. En hızlısı 2,5 GHz. Dolayısıyla AMD tarafında biraz daha çalışma gerekiyor.

Arada dikkat çeken üç tane ürün var. Bunlardan iki tanesi sakatlanmış dört çekirdekli Phenom’ların değerlendirilmesini sağlayan üç çekirdekli Phenom 8600 ve 8400 işlemciler. Maalesef saat frekansları sadece 2,3 ve 2,1 GHz. Görünene göre müşterilerin üzerinde biraz çalışması gerekecek. Diğer ürün ise, 65 Watt olarak etiketlenmiş bir Phenom 9100e mevcut. Görünene göre, doğayı sevenlerden çok cüzdanını düşünen ve dört çekirdekli işlemcileri sevenlerin tercihi olacak.

Bilgi için: AMD
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD’den Yeni Phenom’lar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD’den Yeni Phenom’lar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD’den Yeni Phenom’lar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "