Okunma

AMD Fabrikalarını Araplara Sattı


05 Nisan 2009 Pazar 12:02
AMD Fabrikalarını Araplara Sattı

AMD’nin hisseleri geçen seneden beri inanılmaz bir düşüşün içine girdi. Her ay hisselerinde önemli pay kayıpları vardı. Sonradan ise 1,36 Dolar ile en alt seviyede değer buldu. Fakat bu sene bu hisselere bir şeyler oldu. Mart 2009 ayında hisseler 2 Dolar’a yükseldi. Günümüzde bu değer 3,43 Dolar yüzeyinde ki bu %71’lik bir artış anlamına geliyor.

Fabrikalar Araplara gitti. Fakat 1600 işsizlik ordusuna şimdi de 600 kişi daha da eklenecek.

 

Böyle olmasının nedeni 3 Mart 2009’da AMD’nin fabrikaları yabancı yatırımcılar (Araplar) tarafından satın alınması oldu. Abu Dhabi’de yer alan ve GlobalFoundries adlı bir şirket AMD’nin fabrikalarının %65,8’ine sahip oldu. Bu AMD’ye taze bir kan getirdi. Buna ek olarak Arapların üçte ikisine sahip olduğu fabrikalarının AMD’nın daha az hisse ile aynı haklara sahip olduğu da söyleniyor.

:: Araplar da teknoloji işine girdi.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AMD Fabrikalarını Araplara Sattı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arapları sevmem yaramaz millet bundan sonra asla bir amd ürünü kullanmam araplara para kazandırmamak lazım

" AMD Fabrikalarını Araplara Sattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Fabrikalarını Araplara Sattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Fabrikalarını Araplara Sattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "