Okunma

AMD Fusion, Apple’ı Kaptı


11 Kasım 2010 Perşembe 19:53
AMD Fusion, Apple’ı Kaptı

AMD’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Fusion projesi ilk meyvesini verdi. İlk işlemci ve platformları 2011 yılında piyasaya sürülecek olan AMD Fusion kendisine çok önemli bir ortak buldu. (AMD’nin İki Senelik Yol Haritası)

AMD’den sızdırılan bir slaytta Fuison platformlarının yeni nesil Apple iMac ve Mac Pro sistemlerinde yer alacağı görülüyor.

 

Sızdırılan slaytta iMac ve Mac Pro modelleri gözüküyor

 

Fusion’ın İlk Başarısı

Detayları hakkında henüz bir bilgi elde edilemeyen anlaşmanın Intel ile rekabetinde AMD için önemli bir başarı olduğu söylenebilir.

AMD’nin APU (Accelerated Processing Unit) adını verdiği Fusion işlemcilerinde güçlü bir CPU’nun yanı sıre entegre olarak DirectX 11 destekli bir grafik işlemci yer alıyor.

 

:: Apple’ın AMD’yi tercih etmesinden memnun musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD Fusion, Apple’ı Kaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD Fusion, Apple’ı Kaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD Fusion, Apple’ı Kaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "